На Одещині проведено тренінг щодо безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах
01 жовтня 2024На майданчику для зберігання сірки ДП «МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ ЧОРНОМОРСЬК» фахівцями Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено тематичний тренінг.
Під час заходу посадовці міжрегіонального управління зазначили, що вантажно-розвантажувальне обладнання, яке використовується у робі на складах хімічної продукції, має задовольняти вимоги, викладені в технічних умовах на обладнання конкретного виду. Рух транспортних засобів та портальних вантажопідіймальних кранів у місцях виробництва вантажно-розвантажувальних робіт проводять за схемою, затвердженою в установленому порядку, із встановленням відповідних знаків безпеки.
Наголошено, що сірка — це один із найпоширеніших хімічних елементів, і в природних умовах вона може бути нейтральною для довкілля. Однак при транспортуванні та зберіганні є вірогідність займання. Під час горіння сірки основною проблемою є утворення діоксиду сірки (SO₂) та сірчаного ангідриду, що призводить до забруднення повітря та кислотних дощів.
Посадовці поінформували портовиків: коли діоксид сірки викидається в атмосферу, він реагує з водяною парою та іншими хімічними сполуками, утворюючи сірчану кислоту (H₂SO₄). Ці сполуки потім осідають на землю у вигляді кислотних дощів, що має дуже шкідливі наслідки для довкілля.
Діоксид сірки небезпечний для людей. Вдихання забрудненого повітря може призвести до подразнення дихальних шляхів, алергій, а у випадках хронічного впливу – до серйозних респіраторних захворювань, таких як астма та бронхіт.
Зменшення викидів сірки є важливим кроком для збереження довкілля, ключовими заходами для захисту екосистем і здоров’я людей.
Фахівці Держпраці зазначили: основне завдання охорони праці — створення умов, які відповідають необхідній безпеці праці і нормам санітарії та гігієни, забезпечення працівників справною технікою, інструментами, пристосуваннями, усім, що дозволить створити міцний захист і суттєво знизити травматизм на виробництві.
Під час тематичного тренінгу з присутніми обговорено стан охорони праці на підприємстві та стан охорони довкілля. Наголошено на обов’язковому дотриманні вимог безпеки під час експлуатації обладнання та проведення робіт підвищеної небезпеки. Акцентовано увагу на використанні працівниками засобів захисту під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також систематичному проведенні обов’язкових медичних оглядів та атестації робочих місць.