Семінар: порядок розслідування нещасних випадків та участь членів профспілок Миколаївщини у встановлені причин та обставин травматизму
07 лютого 2019У Миколаївській обласній раді профспілок відбувся семінар для представників галузевих обласних організацій профспілок щодо розгляду питань порядку проведення розслідувань нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві. Участь у заходів взяли близько 90 осіб.
Серед спікерів були присутні Микола Бешевець, головний державний інспектор відділу організації державного нагляду, організаційно-аналітичного забезпечення, розслідування та обліку виробничого травматизму управління Держпраці у Миколаївській області, Ігор Черкасов, начальник відділу страхових експертів з охорони праці Миколаївського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області.
Юрій Толмачов, голова Миколаївської обласної ради профспілок, відзначив, що члени профспілкових комітетів, у разі отримання травми членом колективу, мають відстежувати дії щодо проведення розслідування нещасного випадку.
Взявши слово, Микола Бешевець ознайомив учасників семінару з даними аналізу виробничого травматизму Миколаївської області. Він повідомив, що значна частина нещасних випадків на Миколаївщині, пов’язана з подіями на транспорті. Саме недотримання правил дорожнього руху призвело до небажаних наслідків. Присутнім зауважено на збільшенні показника травматизму у області. Так, у минулому році травми отримало 87 працівників, що на 15 осіб більше ніж у 2017 році.
Фахівець управління Держпраці підкреслив, що працівники, котрі виконують роботу за договорами підряду, також є застрахованими особами. У 2018 році за результатами спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з фізичною особою яка працювала за цивільно-трудовим договором, пов’язано з виробництвом. Страхові виплати були призначені відповідно до чинного законодавства.
Ігор Черкасов повідомив, що перше місце по кількості нещасних випадків у місті Миколаєві займає Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Таке явище спостерігається не лише на Миколаївщині, а й в інших областях. Саме тому найближчим часом очікується презентація посібника (рекомендацій) з охорони праці для працівників екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Учасників семінару було проінформовано, що у місті Миколаєві з причин порушення трудової і виробничої дисципліни було травмовано 34 працівники.
Любов Онищенко, заступник голови Миколаївської обласної ради профспілок, рекомендувала представникам профспілок включити до інструкцій з охорони праці пункт щодо відповідальності працівника за порушення вимог охорони праці, у тому числі трудової дисципліни.