Повідомити про корупційне правопорушення

Законом України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) передбачено, що викривачем є фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання (ч. 1 ст. 1 Закону).

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв’язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (ч.1 ст. 53 Закону).

Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи публічного права та юридичні особи, зазначені в частині 2 статті 62 цього Закону, зобов’язані забезпечити функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону (ч. 1 ст. 53-1Закону).

Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні або зовнішні канали (ч. 1 ст. 53-2 Закону).

Звертаємо увагу, що повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені (абз. 2 ч. 2 ст. 53-2 Закону).

Повідомити про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення можна такими способами:

  1. Залишити повідомлення у поштовій скриньці, розміщеній у холі адміністративної будівлі Міжрегіонального управління, за адресою: м. Миколаїв, Миколаївська обл., просп. Богоявленський, 42А, 54034;
  2. Направити повідомлення на адресу спеціальної електронної пошти уповноваженого із запобігання та протидії корупції Південного міжрегіонального управління Держпраці pmy.antikor@ukr.net;
  3. Зателефонувати на спеціальну телефонну лінію +380 66 879 02 33 уповноваженого із запобігання та протидії корупції Південного міжрегіонального управління Держпраці (лінія працює в робочі дні з понеділка по четвер з 9:00 до 17:00 та у п’ятницю з 9:00 до 15:45, з щоденною перервою з 12:00 до 13:00).