Ключові моменти в організації заходів щодо недопущення нещасних випадків, пов’язаних з ДТП, серед працівників комунального некомерційного підприємства Первомайська
13 лютого 2020У Первомайську відбулася зустріч посадових осіб Управління Держпраці у Миколаївській області з працівниками КНП «Первомайська міська багатопрофільна лікарня» щодо обговорення заходів, направлених на недопущення нещасних випадків під час виконання трудових обов’язків працівниками, у тому числі за межами підприємства.
Під час заходу обговорювалося питання щодо технічного стану автопарку підприємства, вжиття роботодавцем заходів для створення безпечних і здорових умов праці працівників. Зокрема, відзначено, що роботодавець має сприяти створенню співробітництва з працівниками у галузі охорони праці та не в якому разі не вимагати, наприклад, від водія виїзду на автомобілі, технічний стан якого не відповідає Правилам дорожнього руху.
Оскільки по території підприємства одночасно з автотранспортом підприємства здійснюють рух приватні автомобілі та таксі, які доставлять хворих. Для організації безпечного руху по території підприємства має бути складений схематичний план (схема) руху транспортних засобів та працівників з показом дозволених та заборонених напрямків, поворотів, зупинок, виїздів, в’їздів тощо. Цей план (схема) доводиться до відома всіх працівників та вивішується при в’їзді на територію підприємства.
Учасники зустрічі визначили зовнішні небезпечні виробничі фактори під дію яких потрапляють працівники підприємства, переміщуючись по автодорогах, (зіткнення з іншими учасниками дорожнього руху, злочинні дії третіх осіб, психоемоціональній вплив людей, що знаходяться поруч, тощо) та обговорили шляхи їх зниження.
Визначаючи заходи охорони праці, головний державний інспектор Сергій Чорний зауважив, що недопущення травматизму серед працівників підприємства складається з двох складових. По-перше, повага та любов працівника самого до себе під час трудової діяльності, що проявляється через застосування засобів індивідуального захисту, дотримання безпечних методів роботи, оперативне реагування на виробничі ризики. По-друге, ставлення роботодавця до працівників – усвідомлення пріоритету життя працівника над результатами роботи.