На Миколаївщині триває робота над усуненням причин, що призводять до гострих професійних захворювань на COVID-19 працівників закладів охорони здоров’я

24 лютого 2021

На Миколаївщині триває проведення спільних заходів із профільними департаментами обласних держадміністрацій та медичними закладами, на яких погоджуються проєкти планів заходів щодо усунення організаційних та технічних причин інфікування медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання  поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 при виконанні посадових обов’язків, по кожному медичному закладу, де зареєстровано найбільшу кількість випадків інфікування.  Сьогодні, 24 лютого 2021 відбувся саме такий онлайн захід.

Ініціатор  проведення заходів: Управління Держпраці у Миколаївській області.

До участі у заході були запрошені обласний профпатолог, голови об’єднаних територіальних громад, представники управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації, керівники закладів охорони здоров’я області, в яких зафіксований високий показник гострих професійних захворювань медичного персоналу на COVID-19.

«Станом на 31 грудня 2020 року до Управління Держпраці у Миколаївській області надійшло 1144 повідомлення роботодавців про випадки гострих професійних захворювань медичних працівників, з яких 19 смертельних. Кожний випадок захворювання розслідується. У 2020 році завершено 156 розслідувань, з яких 35 визнано пов’язаними з умовами праці. Тож, перед нами стоїть завдання втілити ефективні профілактичні заходи та не допустити поширення зараження на COVID-19 на робочих місцях закладів охорони здоров’я», – розпочинаючи  захід, відзначила Яна Скуратовська, перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області.

Учасникам круглого столу повідомлено дані аналізу організаційних та технічних причин, що призвели до інфікування працівників, основані на результатах завершених у 2020 році розслідувань захворювань медпрацівників на COVID-19, пов’язаних з професійною діяльністю.

Зокрема відзначено, що до захворювань призвело не готовність медпрацівників до прийому хворих. Лікарями порушувалася вимога щодо огляду хворих з ознаками ГРВІ в окремому кабінеті, медпрацівники допускали порушення вимог сан-епід режиму, зокрема  миття рук, кратності застосування засобів індивідуального захисту. Окремо представникам медзакладів підкреслено, що  відчутний  вплив на кількість зараження медпрацівників на COVID-19 спричинила недостатнє   забезпечення  медпрацівників  захисними масками.

Представники медзакладів  відзвітували, що вжили  заходи щодо поліпшення ситуації. Так, членів трудових колективів інформують про  причини та обставини захворювання колег, проводяться заняття щодо належного застосування засобів індивідуального захисту, ведуться журнали видачі захисних масок, де кожен працівник ставить свій підпис за отримані засоби захисту тощо.

Наприкінці засідання присутніх було запрошено до співпраці щодо забезпечення безпеки на робочих місцях закладів охорони здоров’я. Адже завдяки своєчасно отриманій консультації та  дисципліні можна  досягти гарних результатів.

Додатково: Управлінням Держпраці у Миколаївській області  заплановано проведення аналогічного  заходу для представників закладів охорони здоров’я м.Миколаєва.