UA:Миколаїв – аналіз ситуації навколо виробничого травматизму на підприємствах м.Миколаєва та Миколаївської області за 2020 рік
23 квітня 20212322 квітня 2021 у передачі «Радіодень» на UA:Миколаїв обговорювалася ситуація, яка склалася на Миколаївщині навколо виробничого травматизму у 2020 році.
Захід організований в рамках відзначання Дня охорони праці та націлений на привернення уваги кожного до необхідності зниження рівня виробничих ризиків та формування свідомого ставлення суспільства до безпеки праці.
Гостями радіоведучої Анжеліки Топчий стали начальник відділу організації державного нагляду, організаційно-аналітичного забезпечення, розслідування та обліку виробничого травматизму Управління Держпраці у Миколаївській області Ірина Чубко та начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області Вікторія Данько.
Під час ефіру радіослухачам повідомлено, що у 2020 році на Миколаївщині сталося 98 нещасних випадків. За 80 нещасними випадками проведені спеціальні розслідування, у тому числі за 25 нещасними випадками зі смертельними наслідками. За результатними спеціальних розслідувань у 2020 році 43 нещасні випадки визнано такими, що пов’язані з трудовою діяльністю працівників.
Серед зазначених спеціальні розслідування відбулися за 4 груповими нещасними випадками, які сталися на АТ «Миколаївобленерго», ТОВ «Баштанський сирзавод», ПрАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат».
Продовж 2020 року до Управління Держпраці від закладів охорони здоров’я області надійшло 1144 повідомлення про гостре професійне захворювання медичних працівників на Covid-19, у 19 випадках повідомлялося про смерть працівника. Спеціальні розслідування організовані за кожним смертельним випадком захворювання медпрацівника Covid-19.
Ірина Чубко відзначила, що порушення умов експлуатації обладнання, нехтування проведенням навчання та інструктажу з питань охорони праці призводить до втрати здоров’я, а у деяких випадках і життя працівників. Водночас вона відзначила, що нещасні випадки також стаються у зв’язку з особистою необережністю потерпілих. Зазначені факти вказують на необхідність здійснення активної профілактичної роботи у сфері охорони праці підприємств.
Вікторія Данько повідомила про розміри страхових виплат передбачені у разі встановлення зв’язку нещасного випадку з трудовою діяльністю працівника та перерахунок у березні 2021 щомісячних страхових виплат постраждалим на виробництві (членам їх сімей) на коефіцієнт 1,11.
Слухачам UA:Миколаїв також стало відомо про ситуацію зі страховими виплатами медичним працівникам та членам їх сімей, захворювання яких на COVID-19 за результатами розслідувань пов’язані з професійною діяльністю, та про заходи які вживаються в області з метою зниження рівня травматизму та професійної захворюваності у суб’єктів господарювання.
Посилання на відео https://mk.suspilne.media/episode/41105