Управління Держпраці налаштовує діяльність підприємців Миколаївщини в рамках дотримання вимог законодавства про працю
19 травня 2021Управління Держпраці у Миколаївській області та Миколаївській обласний центр зайнятості продовжують співпрацю щодо інформування населення про шляхи реалізації трудового потенціалу, трудові права та гарантії у сфері праці. В рамках співпраці відбуваються семінари, консультування шляхом використання платформи ZOOM, індивідуальні зустрічі з розв’язання приватних ситуацій.
Попри складну ситуацію, що склалася на ринку праці міста, в умовах карантину, запровадженого в Україні з березня 2020 року, роботодавці продовжують здійснювати добір працівників та мають постійну потребу в укомплектуванні вільних робочих місць. Тому, своєчасно надана консультація може бути корисна для упередження порушень законодавства про працю.
«Кожен підприємець має знати як працівника на роботу оформляти». Саме під таким гаслом на базі філії Миколаївського обласного центру зайнятості у Корабельному районі м.Миколаєва відбулися зустрічі інспектора праці Управління Держпраці у Миколаївській області Ірини Панкової з особами, які мають намір розпочати власну господарську діяльність, та підприємцями, у яких виникли питання щодо застосування норм законодавства про працю.
Заходи відбулися у форматах дистанційного спілкування та розмов віч-на-віч.
Підприємцям – потенційним роботодавцям інспектор праці повідомила про критерії, відповідно до яких з претендентом на виконання роботи має укладатися трудовий договір, пояснила порядок допуску працівника до роботи, окреслила кола прав та обов’язків працівника та роботодавця. Окремо фахівець Управління Держпраці звернула увагу співрозмовників на види трудових договорів та форми організації праці.
В рамках заходів суб’єктам господарювання надано відповіді на питання щодо особливостей використання праці неповнолітніх осіб, встановлення працівнику випробування при прийнятті на роботу та умов його проходження, організації роботи за змінами, запровадження зміни істотних умов праці тощо.
Так, наприклад: фахівець Управління Держпраці надала консультацію начальнику відділу кадрів Державного підприємства «Стивідорної компанії «Ольвія»» щодо порядку надання соціальної відпустки жінкам, які мають дітей до 14 років.
Проведення подібних заходів, незалежно від їх масштабу або кількості учасників, відіграє велике значення на шляху до легалізації тіньового ринку зайнятості населення, це є маленьким кроком до соціальної справедливості. Легалізація трудових відносин та заробітної плати сприяє забезпеченню гідної праці та високих темпів економічного зростання та істотно впливає на всі аспекти соціально-економічної діяльності.