Як безпечно обслуговувати сільгосптехніку, обговорили з працівниками ТОВ «Агро Південь – 2»
30 грудня 2022Головний державний інспектор Роман Чорновол з працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Південь – 2» Березівського району Одеської області обговорили питання охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва.
Зараз на підприємстві активно проводяться роботи з ремонту сільгосптехніки, яка залучена в сільськогосподарському виробництві. Тому під час тренінгу фахівець Південного міжрегіонального управілння Держпраці роз’яснив працівникам вимоги «Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва» (НПАОП 01.41-1.01-01). Зокрема: перед зняттям двигуна, коробки передач, заднього моста, радіатора, паливного бака та інших агрегатів та деталей, пов’язаних із системами охолодження, змащування та живлення двигуна, необхідно попередньо злити масло, охолоджувальну рідину та паливо у спеціальні резервуари, не допускаючи їх проливання.
Також інспектор нагадав про вимоги до ручного неелектрифікованого інструменту, а саме молотків, кувалд та гайкових ключів.
Інспектор вчергове наголосив працівникам: щоб уникнути випадків виробничого травматизму, необхідно виконувати інструкції з охорони праці, за якими проводяться інструктажі на робочому місці з охорони праці по підприємству та вимоги статті 14 Закон України “Про охорону праці”:
-дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
-знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва;
-користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.
Інспектор поінформував представників підприємства про основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, Постанови Кабміну від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» та Постанови Кабміну від 24 березня 2022 р. № 357 «Деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану».
Також роз’яснив посадовим особам алгоритм дій, які потрібно виконувати в умовах воєнних (бойових) дій в Україні.
Більше інформації за посиланнями
https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/
Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України
з питань праці