Колектив підприємства ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» вдосконалив свої знання з охорони праці

05 січня 2023

З метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт, Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці продовжує допомагати підприємствам та надає рекомендації з найактуальніших питань, з якими звертаються роботодавці та працівники у сфері безпеки праці.

Усвідомлюючи критичну необхідність держави у якнайшвидшому відновленні виробничого потенціалу промислових підприємств, збереженні робочих місць, сплаті податків, внесків та необхідність реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, запропоновано простий і дієвий алгоритм для допуску працівників до самостійної роботи.

Зважаючи на це, для забезпечення реалізації відповідних заходів Головний Державний інспектор Євгенія Матюхіна провела семінар на підприємстві ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель».

Працівників підприємства цікавило багато питань, але слід виокремити ключові, на які було зроблено особливий акцент:

По перше, поговорили про порядок розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві під час воєнного стану, а саме :

  • порядок надання інформації про настання нещасного випадку на підприємстві під час воєнного стану;
  • створення комісії з проведення розслідування не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації про нещасний випадок (поранення) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи;
  • організація розслідування нещасних випадків;
  • розгляд Класифікатору видів подій, причин, обладнання, устаткування, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії (п. 42 Додатку 9 до Порядку 337);
  • створення та організація служби охорони праці для виконання заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам і аваріям у процесі трудової діяльності.

Далі звернули увагу на загальну послідовність дій при наданні домедичної допомоги, і розглянули це питання теж більш детально, зокрема:

  1.  усунення впливу на організм факторів, які загрожують здоров’ю або життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої атмосфери, загасити палаючий одяг тощо);
  2. оцінка стану потерпілого, визначення характеру і тяжкість травми, а саме: переконатися у відсутності небезпеки, визначити наявність дихання, забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, при погіршенні стану постраждалого – повторно зателефонувати диспетчеру бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Колектив підприємства показав, що добре володіє інформацією та знає всі необхідні алгоритми, і може їх виконувати швидко та правильно. Фахівець ПМУ Держпраці підсумувала, що правила охорони праці на цьому підприємстві знають, виконують та вдосконалюють, тож працювати там – безпечно.

По завершенню зустрічі представник Держпраці повідомила колективу підприємства про можливість звернутись до фахівців Держпраці за додатковою консультацією, скориставшись інформаційним порталом pratsia.in.ua.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці