Працівникам аптечних закладів Миколаївщини розповіли, що робити коли цькують на роботі
27 січня 2023Нещодавно працівники відділу з питань праці управління інспекційної діяльності у Миколаївській області ПМУ Держпраці завітали з роз’яснювальною роботою в заклади охорони здоров’я, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами.
Так, головний державний інспектор Олександр Сосновський провів інформаційні відвідування в аптечних закладах ТОВ «МЕД – СЕРВІС ЮГ» та ТОВ «І.К.ВЕЛ» у місті Вознесенськ. Своєю чергою, головний державний інспектор Інна Добровольська провела роз’яснювальну роботу в аптечному закладі ТОВ АПТЕКА «ФАРМ-ЛАЙН», що здійснює діяльність в смт. Єланець.
Під час інформаційних відвідувань, працівники відділу з питань праці звернули увагу присутніх на актуальні зміни в Кодексі законів про працю України, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)».
Нагадуємо, що мобінг (цькування) – систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Головні державні інспектори ознайомили працівників закладів з поняттям, видами та формами мобінгу, та роз’яснили, що особа, яка зазнала мобінгу може звернутися із відповідною скаргою до Державної служби України з питань праці або до суду.
Зокрема, фахівці ПМУ Держпраці зазначили, що вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором, не вважаються мобінгом.
Також окрім роз’яснень щодо запобігання вчинення мобінгу на роботі, працівники аптечних закладів отримали корисні поради щодо особливостей встановлення та обліку часу роботи та часу відпочинку у період дії воєнного стану, які встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Також колективи аптечних закладів дізнались про ситуації, в яких можливе тимчасове призупинення дії трудового договору роботодавцем.Зокрема, у разі, якщо внаслідок військової агресії неможливе надання та виконання роботи. Головні державні інспектори зазначили, що трудові відносини при цьому зберігаються. Про це роботодавець і працівник мають повідомити один одного в будь-який доступний спосіб.