Проблеми офіційного працевлаштування та безпеки праці обговорили з колективом ще одного сільськогосподарського підприємства Одещини

16 березня 2023

У зв’язку з початком весняно-польових робіт фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці консультують з питань праці та безпеки праці сільськогосподарські підприємства, які працюють на території Подільського району Одеської області.

Нещодавно  головні державні інспектори Вікторія Михайлюк та Людмила Добровольська провели семінар-нараду з працівниками сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю (СТОВ) «Куяльник» з питань охорони праці та законодавства про працю. Підприємство займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових і насіння олійних культур.

Під час зустрічі обговорили основні причини нещасних випадків під час виконання польових робіт, експлуатації сільськогосподарської техніки. У зв’язку з цим на семінарі-нараді розглянули основні вимоги процедури проведення розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві згідно з “Порядком  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” (ПКМУ від 17.04.2019 № 337).

З метою недопущення випадків виробничого травматизму Вікторія Михайлюк провела технічну консультацію на робочому місці з працівниками, які обслуговують та ремонтують сільськогосподарську техніку.

Серед іншого, фахівець ПМУ Держпраці наголосила на недопущенні до виконання робіт працівників, які не пройшли відповідне навчання з питань охорони праці та інструктажі.

Посадовець звернула увагу керівництва підприємства на необхідність забезпечення правників засобами індивідуального захисту в повному обсязі, відповідно до встановлених норм.

Актуальні питання законодавства про працю  зі змінами в умовах війни роз’яснила працівникам СТОВ «Куяльник» головний державний інспектор відділу з питань праці Людмила Добровольська.

Під час зустрічі фахівець відповіла на запитання щодо  звільнення працівника за вчинення прогулу, у випадку відсутності працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль, надання щорічних відпусток, відпусток без збереження заробітної плати, насвоєчасної виплати заробітної плати, протидії мобінгу (цькуванню) на робочому місці тощо.

Представник ПМУ Держпраці розповіла слухачам про доцільність запровадження програми психологічної підтримки на робочих місцях.

Окремо зупинились на  ризиках використання незадекларованої праці та відповідальності за допуск працівників до виконання обов’язків без оформлення трудових відносин. Присутнім  наголосили на перевагах офіційного працевлаштування: безпечних та здорових умовах праці, регулярній, не менше мінімальної. заробітній платі, оплачуваних відпустках, соціальному страхуванні, тощо.

По завершенню зустрічі посадовець повідомила колективу підприємства про можливість звернутись до фахівців Держпраці за додатковою консультацією, скориставшись інформаційним порталом pratsia.in.ua. Бажано перед зверненням чітко сформулювати питання та викласти їх у спеціальній електронній формі, або особисто звернутись за телефоном, що вказаний на порталі.

Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці