Уникнення нещасних випадків та аварій під час експлуатації обладнання підвищеної небезпеки — це обговорили з колективом ще одного підприємства Одещини

06 квітня 2023

Під час обробки металевих деталей для промислових підприємств ТОВ «УНІТЕХ» використовує обладнання підвищеної небезпеки: вантажопідіймальні крани, обладнання, що працює під тиском, та ін.

Як уникнути нещасних випадків та аварій під час експлуатації цього обладнання? Щоб роз’яснити це, фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці вирушили на виробничі дільниці ТОВ «УНІТЕХ».

Технічну консультацію на підприємстві провели головні державні інспектори Євгенія Матюхіна  та  Ігор Ідесіс.

Представники ПМУ Держпраці  роз’яснили працівникам, як досягти безпеки під час експлуатації вантажопідіймальних кранів та машин, а саме:

– обладнання, що надається працівникам та використовується ними за призначенням, має бути технічно справним.

– роботодавець повинен забезпечити належне технічне обслуговування і ремонт обладнання відповідно до вимог експлуатаційних документів на нього, наприклад, настанови (інструкції) з експлуатації, інструкції з технічного обслуговування, інструкції з монтажу, пуску, регулювання та обкатки тощо, викладених державною мовою. Такі документи потрібно надавати працівнику разом з обладнанням.

– крім того, роботодавець зобов’язаний здійснювати моніторинг і оцінку технічного стану обладнання шляхом проведення перевірок (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження) та нагляду за його безпечною експлуатацією.

Безпека під час експлуатації обладнання, що працює під тиском — це питання теж одне з головних, якому посадовці приділили серйозну увагу:

– роботодавець зобов’язаний вжити необхідних заходів, щоб виробниче обладнання, яке використовується працівниками, було відповідним до виконуваної роботи, або належним чином пристосованим для виконання роботи та не становило загрози їхньому життю або здоров’ю.

– виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути технічно справним і бути відповідним до:
• вимог технічних документів, якщо виробниче обладнання виготовлене після набуття дати чинності такими технічними регламентами;
• мінімальних вимог безпеки, а також нормативно-правових актів з охорони праці, якщо виробниче обладнання виготовлене до дати набуття чинності певними технічними регламентами, дія яких поширюється на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти щодо виробничого обладнання відсутні.

Досвідчені фахівці Держпраці підкреслили, що роботодавець зобов’язаний:

• вживати всіх необхідних заходів щодо утримання обладнання протягом строку його експлуатації шляхом належного технічного обслуговування відповідно до вимог технічних документів щодо його експлуатації;
• надати працівникам всі потрібні технічні документи та нормативно-правові акти з охорони праці щодо експлуатації обладнання, що використовується в роботі та, за потреби, проводити консультування працівників з питань охорони праці і т. ін.

Наприкінці технічної консультації представники Держпраці порадили працівникам підприємства здійснювати постійні моніторинг, оцінку технічного стану обладнання та устаткування підвищеної небезпеки (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження) та нагляд за їх безпечною експлуатацією відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці.

Все це дасть можливість уникнути аварій та нещасних випадків на виробництві.

Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/