На безпечній експлуатації атракціонів наголосили під час технічних консультацій з працівниками ще двох підприємств Одеси

19 квітня 2023

Наближається літо, в повну силу запрацюють атракціони — улюблене місце відпочинку дітей. Як зробити цей відпочинок безпечним?

Фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці одним з пріоритетних напрямків роботи вважають контроль за дотриманням законодавства з питань безпеки праці суб’єктами господарювання, які експлуатують атракціонну техніку — обладнання підвищеної небезпеки.

З метою безпечної експлуатації атракціонної техніки головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Валентин Медюк провів технічні консультації на робочих місцях в ТОВ «ШОУ» та ФОП Перевєрзєв Г.О., які здійснюють господарську діяльність на території центрального парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка м. Одеси.

Присутнім повідомили основні вимоги нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації атракціонної техніки, а також «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» НПАОП 92.7-1.01-06.

Під час проведення технічних консультацій наголосили на безумовному дотриманні вимог відповідних нормативних актів до виготовлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки. Розглянули вимоги до території атракціонного комплексу, будови атракціонів та їх складових частин. Зокрема, вимоги безпеки до поручнів і огороджень, під час посадки та висадки (входу та виходу), до пристроїв фіксації, що обмежують рух відвідувачів тощо.

Посадовці роз’яснили, що суб’єкт господарювання,  який експлуатує  атракціони,  забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного обслуговування,  технічного огляду та ремонту власними силами АБО укладає договір із спеціалізованою організацією на виконання зазначених робіт  з  урахуванням вимог цього розділу.

Працівники, відповідальні за безпечну експлуатацію атракціонів і за утримання атракціонів у справному стані, обслуговуючий і ремонтний персонал перед призначенням повинні пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці та цивільного захисту у сфері техногенної безпеки, а також інструктаж і стажування відповідно до Положення про навчання.

Фахівці ПМУ Держпраці наголосили на необхідності забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, проходження працівниками підприємства відповідного навчання, інструктажів, медичних оглядів та недопущенні виконання робіт підвищеної небезпеки без відповідних дозвільних документів.

Додатково фахівець Південного міжрегіонального управління повідомив про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор» електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або за телефоном.