Запровадження суспільно корисних робіт на території Великоолександрівської громади

08 травня 2023

З метою надання консультативної підтримки підприємству, яке виконує послуги замовника суспільно корисних робіт та забезпечення дотримання трудових прав працівників залучених до їх виконання, головний державний інспектор відділу з питань праці управління інспекційної діяльності у Херсонській області Тетяна Карнаух провела робочу нараду із посадовими особами та працівниками Великоолександрівського підприємства «Комсервіс».

Під час наради фахівець звернула увагу присутніх, що в період військового стану країни всі зусилля суспільства повинні бути направлені як на опір агресору так і на відновлення зруйнованої й понівеченої інфраструктури. Отже, на сьогодні ми маємо дві армії: одна захищає Україну на фронті, інша – працює. Люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, можуть долучитись до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни.

Суспільно корисні роботи – це тимчасова трудова діяльність працездатних осіб в умовах воєнного стану, яка провадиться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків. Такі роботи і послуги не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Механізм залучення працездатного населення до суспільно корисних робіт, а також питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання, врегульовано Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 №753 «Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану».

Інспектор зауважила, що на осіб, які залучаються до виконання  суспільно корисних робіт, поширюються вимоги законодавства про працю, про охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також, було наголошено про необхідність належного оформлення трудових відносин з працівниками, які залучаються до викоконання суспільно корисних робіт, зокрема, укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт. Оплата здійснюється відповідно до умов оплати праці встановлених за професією (посадою) на яку їх зараховано, і розмір такої оплати у разі виконання норми праці не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати на дату її нарахування, яка на сьогодні складає 6700 грн.

Наприкінці наради Тетяна Карнаух запропонувала свою подальшу консультативну підтримку задля можливості оперативно отримувати необхідну інформацію та роз’яснення з питань трудового законодавства.