Про безпечні та здорові умови праці говорили з працівниками підприємств будівельної галузі Одеси

24 травня 2023

Будівельна галузь –одна з найбільш травмонебезпечних, і це не дивно, адже люди працюють на особливо небезпечних об’єктах, на висоті, з важким обладнанням та будівельним матеріалом. Маленька помилка може вплинути не лише на технологічний процес, а й коштувати здоров’я та життя працівників. Тому саме в цій галузі чітке дотримання правил з охорони праці є вкрай важливим.

«Безпека праці в будівельній галузі» — було темою онлайн-семінару, який провели для суб’єктів господарювання будівельної галузі фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. Захід проведено  з метою профілактики виробничого травматизму та підвищення стану охорони праці.

Представники ПМУ Держпраці зазначили, що безпечні та здорові умови праці включають визначення ризиків на робочих місцях, розроблення та впровадження заходів щодо їх зменшення, а також навчання працівників щодо безпечного виконання робіт.

Під час онлайн-семінару приділили увагу попередженню випадків прихованого травматизму, порядку дій при виникненні нещасного випадку на виробництві.

Фахівці Держпраці роз’яснили основні вимоги, які постають перед замовниками та підрядними організаціями будівництва в розрізі НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», зокрема, стосовно:

  • організації управління охороною праці на будівельному майданчику;
  • обов’язків і відповідальності замовників щодо організації охорони праці на будівельному майданчику;
  • надання попередньої інформації про виконання будівельних робіт.

Під час семінару розглянули основні вимоги «Системи стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення ДБН А.3.2-2-2009 » (НПАОП 45.2-7.02-12).

Представники Держпраці розповіли, що з метою запобігання виробничому травматизму фахівці ПМУ Держпраці постійно проводять серед суб’єктів господарювання будівельної галузі інформаційно-роз’яснювальну роботу, надають організаційно-консультативну і методичну допомогу, запроваджують нові інструменти у превентивній роботі. Це тематичні тренінги з імітацією реальних дій на робочих місцях, які дозволяють в реальних умовах відпрацьовувати безпечні методи виконання робіт та удосконалювати практичні навички та уміння працівників.

Моделювання подій на робочих місцях, де допущені нещасні випадки, з відпрацюванням сценарію безпечної поведінки працівників — це спрямовано на посилення спроможності роботодавців щодо належного аналізу причин нещасних випадків та розроблення дієвих планів заходів щодо запобігання виникненню подібних випадків.

Аналіз виробничого травматизму за два попередні роки довів, що заходи превентивного характеру щодо законодавства з питань охорони праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів  сприяють зменшенню його показників.