Як уникнути небезпечних факторів на роботі? Про це говорили з працівниками ПП „Греча”

09 червня 2023

Питання безпеки і здоров’я повинні враховуватися на кожному  підприємстві. Особливо на АЗС та АГЗП, де лише за дотримання вимог законодавства з охорони праці можна уникнути нещасних випадків та аварій.

Саме цим поняттям керуються фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці, роз’яснюючи підприємцям необхідність створення здорових та безпечних умов праці для робітників.

Головний державний інспектор Костянтин Слабенко на приватному підприємстві „Греча”, яке займається роздрібною торгівлею пальним, провів тренінг на робочому місці на тему «Покращення безпеки та здоров’я на малих і середніх підприємствах». У тренінгу брали участь керівник і працівники підприємства.

Під час тренінгу було роз’яснено значення поняття «Безпека та здоров’я на роботі» (БЗР) – це дисципліна, що займається запобіганням професійним травмам і професійним захворюванням, а також захистом і покращенням безпеки та здоров’я працівників.

Інспектор відповів на задані питання щодо небезпечних факторів. Він пояснив: щоб краще зрозуміти небезпечні фактори та їхній потенційний вплив, їх можна поділити на «фактори, що становлять загрозу для безпеки» та «фактори, небезпечні для здоров’я».

Фактори, що становлять загрозу для безпеки (та ризики, що виникають через них), загалом легше виявляти, ніж фактори, небезпечні для здоров’я, і, отже, простіше усувати. Високий рівень ризику, що створює неогороджена, але небезпечна машина, наприклад, штампувальний прес, і травми, яких вона може завдати, є очевидними для всіх.

Контакт із небезпечним фактором означає ризики для безпеки та здоров’я працівників: токсична хімічна речовина, наприклад, пестицид, є небезпечним фактором, але якщо її виробляють у повністю герметичній системі, ніхто не зазнає дії цього фактора; отже, під час виробництва цей фактор не становить небезпеки для здоров’я людини. Проте, коли цю речовину розпилюють на полі, незахищені працівники можуть зазнати її дії через інгаляційне надходження (вдихання), контакт із шкірою (дермальну абсорбцію) і (або) випадкове потрапляння всередину організму (ковтання).

Учасники ознайомилися та заповнили приклад карти оцінювання професійних ризиків, для робітників офісу, матрицею для визначення рівня ризиків.

За результатами проведеного тренінгу керівництво прийняло рішення про впровадження СУБЗР на підприємстві та обрання представника працівників з безпеки та здоров’я на роботі.