Проведені інформаційні заходи для учнів Великодолинських шкіл

19 червня 2023

12 червня світова спільнота відзначила Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Цей день був встановлений з метою звернути увагу на проблему дитячої праці, зокрема на її найгірші форми, такі як рабство, примусова праця, праця в небезпечних умовах, залучення дітей до торгівлі наркотиками та проституції. Дитяча праця є формою експлуатації та вважається незаконною у більшості країн.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Інна Долга разом з фахівцями відділу освіти, соціальної служби та служби у справах дітей провела зустрічі у Великодолинських школах № 2 та № 3 з учнями 7-9 класів. Під час цих заходів фахівець проінформувала присутніх про особливості праці неповнолітніх.

Неповнолітні особи у трудових правовідносинах мають права, що прирівнюють їх до повнолітніх. Однак, є певні обмеження, що стосуються охорони здоров’я неповнолітніх у трудовому законодавстві. Згідно з чинним законодавством України, прийняття на роботу осіб молодше 16 років не допускається, за винятком випадків, коли є згода одного з батьків. Підлітки віком 14 років можуть працювати у вільний від навчання час, займаючись лише легкою роботою, яка не завдає шкоди їхньому здоров’ю, фізичному або моральному розвитку. Вони можуть займатись допоміжною роботою у сільському господарстві, садівництві, торгівлі тощо, за умови, що вона не шкодить їхній освіті та здоров’ю.

Під час зустрічей з учнями, фахівці також наголосили на тому, що дитяча праця не є позитивним явищем, і її необхідно уникати. Вона може завдати шкоди фізичному та психологічному розвитку дітей, перешкоджати їхній освіті та може бути формою експлуатації. Замість праці, діти повинні мати можливість отримувати повноцінну освіту, розвиватись і займатись позитивною діяльністю, яка сприяє їхньому розвитку.

Під час заходів також були обговорені інші питання, пов’язані з правами неповнолітніх у сфері праці, принципами безпечної праці, а також шляхи захисту від незаконної праці та експлуатації.

Метою проведених інформаційних заходів було підвищення свідомості учнів про проблему дитячої праці, ознайомлення їх з їхніми правами та зобов’язаннями у сфері праці, а також формування в них позитивного ставлення до здобуття освіти та розвитку своїх навичок та талантів.