Підприємствами Одеської області проводиться підготовка машин і обладнання сільськогосподарського виробництва до посіву озимих зернових та технічних культур
14 липня 2023З метою попередження виробничого травматизму під час технічного обслуговування та ремонту сільгосптехніки головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Роман Чорновол проведено технічні консультації на робочих місцях у ТОВ «РОЗКВІТНЕ-АГРО».
Під час заходу фахівець розповів працівникам про «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва». Нагадав вимоги до ручного не електрифікованого інструменту, а саме:
1) Молотки та кувалди повинні мати поверхню бойка злегка опуклу, гладку, не збиту, без задирок, вибоїн, вм’ятин, тріщин, надколів, вони мають бути надійно насаджені на дерев’яні ручки та розклинені металевими клинами. Ось рукоятки мають бути під прямим кутом до поздовжньої осі інструменту. Рукоятки ручного інструменту повинні виготовлятися із сухих, твердих порід дерева Виготовлення рукояток з м’яких або шаруватих порід дерева (ялина, сосна тощо) не допускається. Поверхня рукоятки повинна бути гладкою, рівно зачищеною, без тріщин, задирок та сучків, з поздовжнім розміщенням волокон по всій довжині.
2) Гайкові ключі мають відповідати розмірам гайок та головок болтів і не повинні мати тріщин, забоїн та задирок. Губки ключів мають бути паралельними. Забороняється використовувати для відкручування гайок ключі більших розмірів, ніж розмір гайок, підкладаючи металеві пластинки між гранями гайки (болта) та ключа, а також подовжувати ключ трубою або іншим ключем.
Фахівець Держпраці вчергове наголосив працівникам: щоб уникнути випадків виробничого травматизму, необхідно виконувати інструкції з охорони праці за якими проводяться інструктажі на робочому місці з охорони праці по підприємству та вимоги статті 14 Закон України “Про охорону праці” (дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту).
Інспектор довів до уваги представникам підприємства про основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 із змінами та доповненнями.