На Одещині проведено семінар з вимушено переміщеними особами
18 липня 2023Гуртожиток одного з одеських університетів став прихистком для більш ніж 150 переселенців з Херсону, Каховки, Бахмуту та інших небезпечних міст України. Життя в умовах війни для вимушено переміщених осіб може приховувати різні труднощі та небезпеки.
З метою запобігання виникнення загрози ситуацій пов’язаних з торгівлею людьми та загальної обізнаності серед громадян у сфері працевлаштування фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці провели семінар з тимчасовими мешканцями гуртожитку на Одещині.
Під час інформаційного заходу головними державними інспекторами відділу з питань праці роз’яснено основні ознаки примусової праці та прості правила безпеки, які варто пам’ятати, щоб уникнути подібних ситуацій.
Зокрема, не варто погоджуватися на роботу, якщо:
– давлять і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);
– пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);
– не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);
– вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);
– вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);
– не надають інформації, про роботу, яку треба виконувати (яка різниця, кваліфікація не має значення, розберетеся тощо);
– пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.
Також присутнім зазначено основні норми безпечної життєдіяльності це – правила безпеки дорожнього руху, поведінки на автодорогах, залізниці, правила пожежної безпеки, безпеки в побуті, правила поведінки біля водойм, правила поведінки під час користування машинами, механізмами, обладнанням, газом у побуті, електроприладами та ін.
Обговорювались питання попередження травматизму та безпека під час аварійного відключення електроенергії. Правила охорони життя людей на водних об’єктах України визначають вимоги щодо забезпечення безпеки населення на водних об’єктах та спрямовані на запобігання надзвичайним ситуаціям, загибелі і травматизму людей на воді. Обмеження, припинення або заборона використання водних об’єктів для купання, масового відпочинку людей, здійснюється обов’язковим оповіщенням людей через засоби масової інформації, шляхом установлення спеціальних інформаційних знаків та іншими способами.
Газові прилади і пристрої, що використовується споживачем з метою задоволення своїх потреб – плити, котли, водонагрівачі, регулятори тиску та інше обладнання, також може нести небезпеку. Основними факторами загрози є витік газу, загазованість приміщення, не працюючі димоходи та вентиляційні канали. При витіку газа негайно необхідно перекрити вентилі на газовому приладі і крани на плиті. Відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення. Викликати аварійну службу газу і залишити приміщення. Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та може вибухнути. Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися. Якщо відчувається запах газу не можна вмикати світло.