Про особливості укладення трудового договору розповіли працівникам сільськогосподарського підприємства на Одещині

17 серпня 2023

Під час проведення превентивних заходів програми «Виходь на світло!» інспектори Південного міжрегіонального управління Держпраці роз’яснюють підприємцям регіону переваги задекларованої праці, наголошують на неприпустимості допуску до роботи осіб без оформлення трудових відносин, надають інформаційну підтримку та консультації.

Днями головний державний інспектор Держпраці Іван Ротань зустрівся з працівниками та керівництвом СВК «БУДЖАК» та пояснив їм переваги офіційного працевлаштування. Фахівець зосередив увагу на особливостях укладення трудового договору.Посадовець пояснив, що між працівником та роботодавцем укладання трудового є необхідністю, і особа вважається працівником в випадках, коли роботодавець:
– призначає на посаду з певними обов’язками;
– визначає режим роботи та робочий час;
– контролює як, коли і де працівник виконує трудові обов’язки;
– сплачує фіксовану погодинно, щотижневу або щомісячну заробітну плату;
– надає матеріали, обладнання, засоби виробництва для виконання робіт;
– надає вихідні дні та оплачену відпустку.

Досвідчений фахівець підкреслив, що задекларована праця – це оплачувана діяльність у межах трудового договору, при підписанні якого діє трудове законодавство. Трудове законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати здорові та безпечні умови праці, нормований робочий час, регулярну виплату заробітної плати, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

На запитання, що таке незадекларована праця, посадовець пояснив, що це виконання трудових обов’язків, які повністю або частково не оформлені у відповідності до вимог трудового законодавства. Зважаючи на те, що СВК «Буджак» — сіліьськогосподарське підприємство, представник Держпраці звернув увагу на питання стосовно вимог до системи управління охороною праці на подібних підприємствах.

Розглянули питання дотримання положень «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві» під час проведення весняно-польових робіт, дотримання вимог з безпеки праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва, забезпечення у необхідній кількості правильного використання засобів індивідуального захисту. Обговорили проблеми безпечного виконання робіт у бункерах зі зберігання та переробки зерна, силосних ямах, колодязях під час навантаження і розвантаження зерна та інших сипучих продуктів.

У зв’язку з проблемою поліпшення ефективності попередження виробничого травматизму в аграрному секторі при виконанні робіт підвищеної небезпеки розглянули пункти «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» стосовно своєчасного подання повідомлень про нещасний випадок.