Приклад використання Ідентифікатора виробничих небезпек
30 серпня 2023
У зв’язку з тим що під час бойових дій з’явились додаткові виробничі небезпеки, є необхідність на практиці роботодавцям застосовувати «Ідентифікатор виробничих небезпек» для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці.
Відтак розглянемо приклад застосування даного захисного спорядження для застосування систем захисту тіла та спорядження від уламків, та можливі наслідки застосування цих засобів.
Все обладнання та спорядження має суттєву вагу що негативно може впливати на рухомий апарат тіла людини в процесі роботи. В середньому найлегші моделі бронежилетів та шоломів мають вагу у межах близько 2.5 – 20 кг. та 1.4 – 3.9 кг. відповідно. Постійне носіння такої ваги суттєво впливає на тіло людини та наносить шкоду. Тому слід зрозуміти що небезпека полягає у постійній дії сили тяжіння на предмети що носить людина.
Відтак в багатьох випадках слід обмежити дію сили тяжіння. Питання як це можна зробити? Треба врахувати доцільність застосування цих засобів та час носіння, та відповідно до умов підібрати вагу та клас засобу захисту . Створити профілактичні заходи для вільного руху – застосування гімнастичних вправ. Розподіляти навантаження на персонал та проводити постійну ротацію працівників які застосовують засоби. Проводити медичні огляди працівникам які застосовують ці засоби, для запобігання гострим та хронічним захворюванням.
Комісією повинна бути розглянута можливість санаторно-курортного лікування, особам які зазнали травм та впливу на здоров’я під час носіння цих засобів. Ні в якому разі не допускати до носіння таких засобів осіб які мають захворювання рухомого апарату, нервової системи або порушення системи кровообігу.
Окрім ваги, у теплих регіонах держави в літку слід враховувати температуру яка теж має суттєвий вплив на носіння таких систем захисту, тому що впливають на терморегуляцію тіла людини. Металеві пластини (або інші) під дією сонячного випромінюванню та температури навколишнього середовища нагріваються та передають тепло одразу до тіла людини запобігаючи природному охолодженню тіла на певних ділянках тіла, що порушує рух лімфи, крові, та інших рідин тіла людини маючи негативний наслідок який може привезти до зневоднення організму. Необхідно час від часу мати змогу працівнику зняти засіб захисту та охолодити тіло шляхом природнього вентилювання та омивання частин тіла водою. Обов’язково необхідно забезпечувати таких працівників підсоленою водою з врахуванням особистих вад людини.
Конструктивна частина засобу повинна надавати змогу працівнику підлаштувати конструктивні елементі для зручного носіння.
Наслідками довгого носіння цих засобів захисту можуть бути порушення функцій організму таких як: порушення кровообігу, лімфотичної системи, системи потовиділення, втрата солей організмом, проявлення міозитів, запалення кісткового та головного мозку, грижі міжхребцевих дисків, протрузії, радикуліти, скаліози, кіфози та інші.
Кожна люди незважаючи на те чи керівник чи працівник повинні розуміти що здоров’я має вищу цінність.