Гідна праця, як основа формування та розвитку соціально-орієнтованої економіки країни
05 жовтня 2023З нагоди Всесвітнього дня гідної праці головний державний інспектор відділу з питань праці управління інспекційної діяльності у Херсонській області Аліна Байрак разом із соціальними партнерами Херсонщини, а саме: представником Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, консультантом роботодавця Нововоронцовського відділу Бериславської філії ХОЦЗ та роботодавцями смт. Нововоронцовка зібрались за круглим столом аби обговорити проблеми працевлаштування в умовах воєнного стану, окреслити напрямки боротьби з нелегальною зайнятістю, вказати на першочергові заходи впливу на недобросовісних роботодавців та спонукати останніх до легального працевлаштування найманих працівників.
Розпочинаючи засідання Аліна Байрак зазначила, що кожна людина заслуговує на гідне життя, яке неможливо забезпечити без гідної роботи і належної матеріальної винагороди за неї. На сьогодні виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна праця стали, на жаль, нормою життя та однією із складових «тіньової» економіки.
Проте, з цим явищем необхідно боротися і одним з методів такої боротьби є роз’яснювальна робота. Фахівець акцентував увагу на тому, що Держпраці постійно здійснює інформування населення та роботодавців щодо переваг легальної праці. Оскільки лише офіційне працевлаштування дає впевненість працівникові в майбутньому. Задоволеність працею характеризується сприятливим морально-психологічним кліматом у трудовому колективі, дружніми та партнерськими відносинами з колегами і роботодавцем, роботою, яка є цікавою, справедливу винагороду за працю, якісною організацією праці та відповідними санітарно-гігієнічними нормами праці.
Головний спеціаліст відділу контрольно-перевірочної роботи N2 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Еліна Чубак , звернула увагу роботодавців на те, що неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування виплат.
Консультант роботодавця Нововоронцовського відділу Бериславської філії ХОЦЗ Ірина Дубина розповіла роботодавцям, що наразі діє Програма надання компенсації роботодавцю витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Розмір компенсації – 6500 грн. за кожну працевлаштовану особу протягом 2-х місяців. Також фахівець детально розповіла про програму «Власна справа» за якою надаються мікрогранти на створення чи розвиток власної справи. Сума мікрогрантів за програмою – від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.
Підводячи підсумки засідання, Аліна Байрак зазначила, що гідна праця має бути у центрі уваги, щоб відновити економіку в якій на першому плані – люди і створення робочих місць, як основний засіб для виходу з кризи у час воєнного стану.