Мобінг у колективі, наслідки та відповідальність: на Одещині проведено семінар
16 листопада 2023Фахівцями Держпраці здійснено семінар на тему: у КЗПСО «Мистецька школа №1 імені Е.Г. Гілельса».
Пі час заходу роз’яснено що мобінг це систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Мобінг може бути: прихованим (тобто мовчазне ігнорування одного працівника колективом), відкритим (глузування, образи що принижують праціника) також індивідуальним або груповим.
Звернуто увагу, що вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором, не вважаються мобінгом (цькуванням).
Тому роботодавець та працівники повинні відрізняти конструктивну критику від приниженні гідності та честі працівника для уникнення непорозумінь в колективі.
Наостанок наголошено, що прояви мобінгу в організаціях та ігнорування цих фактів керівництвом можуть привести до погіршення психологічного клімату в колективі, що в свою чергу заважає злагодженій роботі та призводить до погіршення працездатності робітників.