Про дотримання вимог охорони праці нагадали працівникам закладу харчування в Одеській області

05 січня 2024

Приватні підприємці, які здійснюють свою діяльність у мовах військового стану та сплачують своєчасно всі податки  у відповідності до діючого законодавства, заслуговують поваги з боку держави.  Але слід нагадати, що наймані працівники повинні бути захищені соціально від всіх негараздів та нещасних випадків, що можуть  трапитись під час виконання їх службових обов’язків.

У 2024 році фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують проводити превентивні заходи та робочі зустрічі  на підприємствах, організаціях та в установах різної форми власності і господарської діяльності.

З роботодавцем та працівниками кафе «ДАНИЛО» (ФОП Сиротенко Н.Є.) провів зустріч головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Євген Крикунов.         

Посадовець нагадав працівникам про вимоги Правил охорони праці для підприємств громадського харчування (НПАОП 55.0-1.02-96) та завдання охорони праці у закладах харчування.

Для запобігання виробничого травматизму в закладі, де працює менше 20 осіб, призначається посадова особа для виконання функцій служби охорони праці на договірних засадах, яка повинна мати відповідну підготовку.

При прийомі на роботу, а також в процесі роботи працівники повинні проходити вступний, первинний, повторний, а в разі необхідності – позаплановий та цільовий інструктажі з охорони праці а також з питань надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків.

Всі працівники закладу мають проходити медогляд і мати особові медичні книжки. Медогляд проводиться як при влаштуванні на роботу (попередній), так і під час роботи (періодичний).

Тільки пройшовши всі інструктажі та медогляд, ознайомившись з правилами і особливостями роботи в закладі, працівники допускаються до роботи.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці», працівник зобов’язаний знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Забороняється з’являтися на робочому місці в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, вживати спиртні напої на роботі, палити в місцях, де, відповідно до вимог виробничої санітарії, встановлена така заборона.

Всі працівники повинні виконувати тільки ту роботу, яка їм доручена, якій навчений і з якої проінструктований. При отриманні нової роботи  необхідно одержати від безпосереднього керівника робіт цільовий інструктаж з охорони праці.  

Під час виконання функціональних обов’язків  на працівника закладу громадського харчування можуть впливати небезпечні і шкідливі фактори виробничого середовища:

протяги, підвищена температура і вологість робочої зони;

підвищена температура страв;

електричний струм при пошкодженні ізоляції струмопровідних частин;

слизька підлога при попаданні на неї рідин і продуктів.

Вказані фактори виробничого середовища можуть призвести до травмування, отруєння чи захворювання.

Посадовець зазначив, що, задля попередження випадків виробничого травматизму, працівники закладу харчування зобов’язані виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці.