Ринковий нагляд: фахівцями Держпраці продовжується інформаційно-нонсультаційна робота
16 січня 2024Фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують інформувати роботодавців та працівників щодо безпечності нехарчової продукції. Наразі превентивними заходи охоплено міста Одесу та Миколаїв, зокрема заходи проведено на ринках «Селянка» та магазини «ЛюксОптика», «Ліс і Сад», «Будівельний магазин Byld», «Господарчий Крам», «Status оптіка» (Одеса та Миколаїв).
Під час консультувань особливу увагу звернули на безпечність продукції, що підпадає під дію Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Суб’єктам господарювання акцентовано увагу на тому, що суттєві вимоги щодо безпеки та охорони здоров’я, які застосовуються для засобів індивідуального захисту встановлені у додатку 2 регламенту є обов’язковими.
Серед найпоширеніших порушень були виявлені наступні:
1) відсутність знака відповідності;
2) інструкція або відсутня або складена не українською мовою;
3) недотримання вимог щодо декларації про відповідність;
4) порушені обов’язки суб’єктів господарювання відповідно до їх відповідальності.
Також звернули особливу увагу суб’єктів господарювання на безпечність продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин. Нагадали, що одним із головних підтверджень безпечності такої продукції є складання декларації про відповідність виробником або уповноваженим представником відповідно до Додатка 2 даного регламенту.
Відповідно до пункту 24 Технічного регламенту безпеки машин, забороняється введенням в обіг або експлуатацію машин без декларації про відповідність та знака відповідності технічним регламентам. Декларація про відповідність зберігається протягом 10 років, з моменту введення в обіг та надається органам ринкового нагляду за вимогою.
Було наголошено на тому, що органами ринкового нагляду надається безоплатна консультаційна підтримка суб’єктам господарювання з питань ринкового нагляду у вигляді письмового чи електронного звернення від суб’єкта господарювання.