Миколаївщина: проведено інформаціно-розяснювальну роботу та технічні консультації з працівниками оптової торгівлі
24 січня 2024У рамках виконання Національного плану заходів зменшення виробничого травматизму фахівцем Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу та технічні консультації на робочих місцях в ТОВ «ВКФ «Ельф».
Під час заходу розглядали наступні питання:
1. Попередження випадків прихованого травматизму.
2. Надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві.
3. Застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці.
4. Забезпечення та використання засобів індивідуального захисту.
Фахівець держпраці окремо зупинився на останньому питанні.
Наразі діють Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджені наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804. Вони поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності й організаційно-правової форми, які у своїй діяльності використовують ЗІЗ.
Звернуть увагу! Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затверджене наказом Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 року № 53, втратило чинність.
Підприємство зобов’язане закуповувати ЗІЗ у тих суб’єктів господарювання, які виготовляють та здійснюють продаж своєї продукції з дотриманням стандартів та нормативів, визначених законодавством. При цьому засоби індивідуального захисту, які закуповуються, повинні відповідати суттєвим вимогам безпеки та охорони здоров’я, мати позитивний висновок органів з оцінки відповідності, сертифікат відповідності чи декларацію відповідності та задовольняти вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.