На Миколаївщині проведено засідання робочої групи щодо додержання законодавства з охорони праці

24 січня 2024

Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Дмитро Іваськевич приймав участь в робочій групі, щодо додержання законодавства з охорони праці у Державній установі «Казанківська ВК-№93».

В процесі з посадовими особами установи проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з питань безпеки праці. Розглянуто вимоги до роботодавця щодо забезпечення охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці. Зокрема, згідно з Правилами, він повинен:
– організувати проведення медоглядів працівників певних категорій під час прийняття на роботу (попередній) та протягом трудової діяльності (періодичні);
– регулярно проводити навчання і перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників відповідно до вимог законодавства;
– забезпечити працівників необхідними засобами індивідуального захисту;
– встановити на підприємстві знаки безпеки для позначення небезпечних зон;
– організувати розслідування нещасних випадків та профзахворювань відповідно до визначеного законодавством порядку.

Також роботодавець повинен слідкувати за тим, щоб рівні небезпечних і шкідливих виробничих чинників у виробничих приміщеннях та на робочих місцях не перевищували норми, передбачені у законодавстві.

Вимоги охорони праці під час виконання робіт із застосуванням інструменту:
Пристосування, що застосовуються для установлювання інструменту, повинні забезпечувати співвісність інструменту зі шпинделем верстата, затиснення сегментів по довжині, не меншій за його висоту, та надійність закріплення інструменту.

На верстатах та пристроях, призначених для обточування шліфувальних кругів, необхідно установлювати захисні пристосування для запобігання потраплянню на працівників частин цього круга у випадку його розриву.
Доступні для доторкання металеві деталі електроінструменту класу І, які можуть потрапити під напругу в разі пошкодження ізоляції, повинні бути з’єднані із заземлювальним затискачем.

Не дозволяється використовувати для заземлення корпусу електроінструменту нульовий робочий провід.

Перед початком робіт працівники зобов’язані переконатись у справності світильників (ламп, патронів, штепсельних вилок, проводів тощо). Заміну несправних частин світильника (електроламп, проводів або трансформатора) необхідно здійснювати після від’єднання його від електричної мережі.
Пневматичний інструмент незалежно від умов його роботи та справності необхідно періодично, але не рідше 1 разу на 6 місяців, розбирати, промивати, змащувати, роторні лопатки — заправляти, а виявлені під час огляду пошкодження або спрацьовані частини — замінювати новими. Після складання інструменту необхідно проводити регулювання частоти обертання шпинделя на відповідність паспортним даним, а також протягом 5 хв. перевіряти його роботу на холостому ходу.