Фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують свої діяльність на Миколаївщині
25 січня 2024Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Вадим Ярмульський у межах виконання Національного плану заходів зниження виробничого травматизму провів інформаційно-роз’яснювальну роботу у ПСП «Колос».
Питання, які розглянуто пуд час заходу:
1. Попередження випадків прихованого травматизму.
2. Безпека під час аварійного відключення електроенергії
3. Забезпечення та використання засобів індивідуального захисту.
4. Організація охорони праці сторожів в зимовий період.
Зважаючи на те, що охорона праці сторожів та охоронців дуже рідко висвітлюється в інформаційних виданнях Держпраці та її територіальних органів, ВадимЯрмульський широко висвітлив саме це питання.
Сторож — це особа, в обов’язки якої входить збереження майна підприємства та запобігання проникненню в приміщення будівель (на територію) сторонніх осіб.
Робота сторожів та охоронників часто пов’язана з травмонебезпечними ризиками. Якщо сторожі та охоронники порушують трудову й виробничу дисципліну, інструкції з охорони праці та пожежної безпеки, це призводить до збільшення кількості нещасних випадків, особливо у зимовий період.
Можна виділити такі основні причини травмування або загибелі осіб, які залучені до охорони об’єктів, територій, будівель і споруд:
– недотримання інструкцій з охорони праці;
– падіння на території підприємств під час обходу та огляду об’єктів;
– порушення трудової і виробничої дисципліни, вимог з охорони праці, що обумовлено вживанням спиртних напоїв у робочий час і на робочому місці;
– необережне поводження з вогнем;
– незнання об’єкта, який перебуває під охороною;
– незадовільний стан здоров’я сторожа;
– використання саморобних електричних пристроїв з відкритою спіраллю, наявність оголених проводів, відсутність замків на електрощитах, несправність електророзеток і підключення світильників.
– відсутність схем руху сторожів;
– куріння у невідведених місцях, самовільний вихід за межі території об’єкта;
– відсутність на робочому місці засобів зв’язку та переліку номерів телефонів представників адміністрації підприємства, чергового місцевого відділу поліції, пожежної служби, швидкої медичної допомоги тощо;
– відсутність планів аварійних ситуацій.