Технічний огляд автомобільних підйомників, види та періодичність
22 лютого 2024Сьогодні будь який автосервіс починається з автопідйомника, так як це універсальне обладнання, яке дозволить провести широкий спектр робіт – заміну коліс, огляд, діагностику та ремонт ходової частини, двигуна і так далі. Однак при неправильному використанні транспортний засіб може впасти чи скотитися з підйомника. В кращому випадку це призведе лише до збитків, у гіршому – до нещасного випадку.
Відповідно до Правил охорони праці на автомобільному транспорті, суб’єкт господарювання, який експлуатує підйомники, забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду та ремонту.
Автомобільні підйомники споряджаються індивідуальним номером і під цим номером обліковуються в журналі їх обліку суб’єкта господарювання.
Підйомники підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам.
Первинному технічному огляду підлягають нововиготовлені підйомники перед уведенням їх в експлуатацію.
Періодичному технічному огляду підлягають підйомники, що перебувають в експлуатації:
– до закінчення строку служби (граничного строку експлуатації) підйомника, установленого експлуатаційними документами виробника або організаційно-методичними документами щодо проведення експертного обстеження цих підйомників, повному технічному огляду – не рідше одного разу на три роки, частковому технічному огляду – не рідше одного разу на 12 місяців;
– після закінчення строку служби (граничного строку експлуатації) підйомника в межах продовжуваного строку безпечної експлуатації в терміни, установлені регламентом технічних оглядів на продовжуваний строк безпечної експлуатації, розробленим уповноваженою організацією після проведення нею позачергового технічного огляду.
Позачерговому технічному огляду підлягають підйомники в разі:
– уведення їх в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
перерви в експлуатації більш як на 12 місяців;
– закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувалися під час експертного обстеження);
– експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення;
– аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру;
– отримання припису посадової особи центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці в разі виявлення дефектів, пошкоджень і порушень цих Правил, що впливають на їх безпечну експлуатацію.
В інших випадках позачерговий технічний огляд підйомників проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України або за ініціативою суб’єкта господарювання.
Результати технічного огляду мають бути занесені до паспорта.