Попередження випадків прихованого травматизму: на Одещині тривають інформаційно-роз’яснювальні роботи

28 лютого 2024


Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Трофімов провів технічну консультацію на робочому місці з працівниками ПП «Альтера» щодо попередження випадків прихованого травматизму.

Розглянувши під час заходу основні вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», представник Держпраці проконсультував працівників з питань запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Досвідчений фахівець пояснив, що вважається прихованим нещасним випадком на виробництві: це випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено.

Якщо нещасний випадок приховується, не проводиться розслідування, у такому випадку створюється загроза його повторення. Таким чином роботодавець наражає своїх працівників на небезпеку на робочому місті, чим порушує їх конституційне право на належні, безпечні і здорові умови праці. Погоджуючись на приховування нещасного випадку, потерпілий не лише стає співучасником злочину, але ще і лишає себе можливості отримання оплати витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також страхових виплат.