Недопущення мобінгу на робочому місці з працівниками закладу освіти проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу
06 березня 2024Головний державний інспектор відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Людмила Добровольська провела семінари для освітян щодо недопущення мобінгу на робочому місці.
З колективами Любашівського відділу освіти, молоді та спорту і Зеленогірського та Троїцького ліцеїв обговорено питання мобінгу його наслідки та заходи уникнення подібних ситуацій.
Присутнійм наголошено, що явище мобінгу, тобто психологічний пресинг працівників на робочому місці з боку адміністрації чи колег, є досить поширеною проблемою. Негативний вплив може здійснюватися в формі психологічного чи економічного тиску з метою посилення стресу та створення напруженої атмосфери в колективі.
Працівники, які вчиняють мобінг, несуть дисциплінарну та адміністративну відповідальність. За вчинення мобінгу робітникт можуть бути звільнені з роботи за рішенням роботодавця. Таке звільнення є заходом притягнення до дисциплінарної відповідальності. Також передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 850 до 3400 гривень або громадські роботи до 50 годин.
У разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяна шкода відшкодовується у розмірі понесених витрат на лікування.
Відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.