Попередження випадків прихованого травматизму: на Одещині проведено технічну консультацію
31 липня 2024Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Олександр Баландюк провів технічні консультації з працівниками ТОВ «Енергорежим» щодо попередження випадків прихованого травматизму.
Посадовець пояснив, що прихованим нещасним випадком на виробництві вважається той, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, чи нещасний випадок, розслідування якого не проведено.
Подібна ситуація приховується, не проводиться розслідування, у такому випадку створюється загроза його повторення. Таким чином роботодавець наражає своїх працівників на небезпеку на робочому місті, чим порушує їх конституційне право на належні, безпечні і здорові умови праці. Погоджуючись на приховування нещасного випадку, потерпілий не лише стає співучасником злочину, але ще і лишає себе можливості отримання оплати витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також страхових виплат.
Інспектор нагадав, що попередження прихованого виробничого травматизму на підприємствах — дуже важлива проблема. Застосування заходів щодо попередження травм та захворювань, ведення ретельного обліку травматизму та залучення працівників до процесу безпеки праці можуть допомогти уникнути багатьох проблем для підприємств в майбутньому.
Фахівець проконсультував працівників з питань запобігання нещасним випадкам на виробництві, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та попередження випадків прихованого травматизму» та порекомендував дотримуватись вимог законодавства з охорони праці задля мінімізації випадків травматизму.