Херсонщина: тривають заходи щодо протидії торгівлі людьми питань протидії торгівлі людьми у межах Оперативного плану EMPACT на 2024 рік

14 жовтня 2024

З метою посилення обізнаності громадян щодо протидії торгівлі людьми та примусовій праці, фахівцями Південного міжрегіонального управління Держпраці спільно з представниками міграційної поліції проведено профілактичні заходи.

Під час відвідувань роз’яснено, як пов’язані між собою потрапляння у трудове рабство та незадекларована праця. У випадку неофіційного працевлаштування недоброчесний роботодавець може забрати у працівника паспорт, мобільний телефон, примушувати сплачувати штрафи за будь-які незначні порушення, використовувати проти людини фізичне чи психологічне насильство, затримувати заробітню платню та інше, що є прямими ознаками трудового рабства. Шахраї навіть можуть примусити людину брати учать в збройних конфліктах, злочинній діяльності, жебрацтві, примосовому наданні сексуальних послуг тощо.

У разі офіційного працевлаштування інтереси робітника захищає Закон тому ризики потрапляння у трудову експлуатацію знижуються до мінімальних.
Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:
102 – поліція;
527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
112 – служба екстреної допомоги в ЄС.