Безпечна експлуатація кисневого обладнання: з працівниками закладів охорони здоров’я Одещини провели інформаційні заходи
16 жовтня 2024Інспектор відділу з питань безпеки праці зустрівся з керівництвом комунального некомерційного підприємства “Міська лікарня № 5”. Персоналом лікарні експлуатуються кисневі балони, газіфікаційна установка, генератор. Все це обладнання належить до устаткування підвищеної небезпеки, оскільки це посудини, що працюють під тиском.
Фахівець поінформував присутніх, що кисень відноситься до речовин – окисників, які підтримують горіння, викликають та сприяють спалахуванню інших речовин.
Тому під час експлуатації кисневих балонів та іншого обладнання слід запобігти контакту кисню з мастилом, жиром або іншими органічними речовинами (особливо у вихідному отворі вентиля балону). Взаємодія навіть незначної їх кількості викликає інтенсивне окиснення органічних мастил, що призводить до значного підвищення температури, займання та вибуху балона. Тому не слід виконувати роботи з кисневим балоном у промаслених рукавицях або забрудненими мастилом руками.
Необхідно проводити знежирення кисневопроводів. Цей процес під час експлуатації проводиться щорічно та в міру забруднень внутрішньої поверхні, періодичність проведення аналізів – не рідше 1 разу на 6 місяців.
Кожне обладнання під тиском повинно супроводжуватись експлуатаційною документацією. До паспорту має прикладатися інструкція з монтажу і експлуатації.
Посадовець повідомив, що на експлуатацію обладнання, що працює під тиском, суб’єкту господарювання необхідно отримати дозвіл.
Також суб’єкту господарювання необхідно отримати дозвіл на зберігання балонів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим та інертним газами.
Під час заходу надано технічну консультацію з питань правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, згідно з НПАОП 0.00-1.81-18. Акцентовано увагу на організації безпечної експлуатації балонів (технічний огляд балонів та їх експлуатація).