На Херсонщині проведено інформаційне відвідування щодо недопущення тіньової зайнятості

28 жовтня 2024

З метою підвищення обізнаності про важливість легальної праці, привернення уваги до проблем, які супроводжують нелегальну працю та виплату заробітної плати в «конвертах» фахівець взяла участь у проведенні онлайн – семінару у режимі zoom – конференції для роботодавців області.

Під час семінару посадовець міжрегіонального управління спільно з представниками Херсонського обласного центру зайнятості наголосили, що в умовах сьогодення вкрай важливим є розуміння, всім учасникам трудового процесу, необхідності боротьби з тіньовою економікою. Для продуктивного та сталого розвитку як окремого бізнесу так і економіки країни в цілому.

Роботодавцям насамперед необхідно забезпечити захист трудових прав працівників, збереження та підвищення рівня соціальних гарантій, створення умов для чесної і здорової конкуренції серед роботодавців.

Крім цього під час заходу присутні дізналися про особливості здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, а також про основні зміни, яких зазнало трудове законодавство в умовах воєнного стану, зокрема в частині підстав розірвання трудового договору, порядку призупинення трудового договору та особливостей надання відпусток в умовах воєнного стану.

Фахівець проінформувала, що перелік відпусток без збереження заробітної плати, які за бажанням працівника надаються в обов’язковому порядку згідно з частиною першою статті 25 Закону України «Про відпустки», доповнено пунктом 20 згідно якого відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку працівникам, які приступили до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, – тривалістю до 60 календарних днів. При цьому законодавство не обмежує строку, упродовж якого працівник може скористатися відпусткою.

Також нагадала, що відповідно до статті 24 Закону України «Про відпустки» працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом, за їхнім бажанням та на підставі заяви виплачується грошова компенсація за всі не використані ними дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Заяву для компенсації слід подати не пізніше останнього дня місяця, в якому працівника увільнили від роботи у зв’язку з призовом на військову службу.

На завершення учасники заходу долучилися до обговорення хвилюючих питань, пов’язаних із законодавством про працю, на які отримали вичерпні відповіді та практичні поради можливих шляхів організації трудових відносин в межах правового поля.