Працівникам державного підприємства на Одещині нагадали, серед іншого, про недопущення випадків прихованого травматизму

14 січня 2025

«Попередження випадків прихованого травматизму» — такою була тема технічної консультації на робочому місці, яку провів головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Євген Аношкін з працівниками підприємства ДП «ЮСМ «УЮТ».

У зв’язку з цим учасникам консультації роз’яснили основні вимоги «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», а саме  щодо першочергових дій під час отримання інформації про настання нещасного випадку на ділянці, що відноситься до сфери їх відповідальності.

Потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, або інша особа — свідок нещасного випадку — повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому, та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства або іншій уповноваженій особі підприємства.

Погоджуючись на приховування нещасного випадку, потерпілий не лише стає співучасником злочину,  але ще і лишає себе можливості отримання оплати витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також страхових виплат.

Під час заходу обговорили впровадження психологічної підтримки на робочих місцях.

Психологічно здорові працівники – це ознака здорового робочого середовища. Це впливає на підвищення рівня їхньої психологічної стійкості та продуктивності праці. Психологічне здоров’я може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність праці.