Одещина. Про запровадження програми психосоціальної підтримки розповіли персоналу закладу дошкільної освіти
03 лютого 2025Нещодавно посадові особи управління Ольга Атрашкова та Ірина Чмирь провели в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садок» № 274 ОМР інформаційне відвідування з питань психосоціальної підтримки працівників, під час якого розповіли про основні цілі та етапи запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці.
Так, основні цілі програми ПСП:
-визнати психосоціальні наслідки війни для людини і сфери праці;
-сприяти запобіганню важким психічним і поведінковим розладам;
-посилити позиції роботодавця та профспілки як лідерів, орієнтованих на добробут працівників;
-сформувати психологічно безпечне середовище, де принцип конфіденційності й відсутність стигми та дискримінації має пріоритетне значення;
-навчити працівників розпізнавати ознаки психологічних проблем для запобігання появі важких психічних і поведінкових наслідків;
-навчити працівників методам управління стресом та навичкам психологічного відновлення;
-запобігти емоційному та професійному вигоранню працівників;
-навчити працівників навичок надання першої психологічної допомоги;
-надати працівникам доступ до зовнішніх ресурсів фахової психологічної допомоги;
-стати більш відкритими до розмов про ментальне здоров’я та ініціатив щодо психосоціальної підтримки на робочому місці.
Окрім цього, під час технічної консультації на робочих місцях присутнім нагадали про проведення атестації робочих місць за умовами праці та організацію проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.
Атестація робочих місць за умовами праці — це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, що впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності.
Атестація робочих місць проводиться згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 “Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці” та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41.
Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження котрої визначаються у строки, передбачені колективним договором (не рідше ніж один раз на п’ять років) наказом по підприємству, організації.
До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а у разі відсутності профспілкової організації – уповноважена найманими працівниками особа.