На Миколаївщині працівники відділу з питань безпеки праці провели круглий стіл з робітниками та інженерно-технічним персоналом ПСП «Агрофірма «Роднічок».

17 квітня 2025

Під час заходу, який проводився 9 квітня,  були розглянуті питання:

– безпечне проведення робіт в полі та експлуатацію сільськогосподарської техніки;

– забезпечення працівників засобами індивідуального захисту;

– своєчасне проведення медичних оглядів;

Фахівець Держпраці звернув увагу на те, що з початком проведення сезонних робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби, тощо.

Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу

Нещасні випадки в агропромисловому комплексі найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин. Це, насамперед, трактори та вантажні автомобілі.

Однією із причин нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів.

Тому, особливу увагу працівників підприємства було звернено на небезпечні та шкідливі виробничі чинники, які можуть впливати під час використання сільськогосподарської техніки

Отже експлуатація сільськогосподарських машин (сільськогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем складових частин та окремих технічних вузлів) має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

Головний державний інспектор наполегливо рекомендував роботодавцю:

– організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

– провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

– забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

– відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

– не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

– не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

– провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

– для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

– не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів.