Важливі питання : працевлаштування, звільнення, вирішення трудових спорів
11 липня 2017На минулому тижні у приміщенні Доманівського районного будинку культури головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області Іван Гусаров, провів інформаційно-роз’яснювальну зустріч з працівниками закладу та учасниками творчих груп на тему «Види трудових договорів і строк їх дії, порядок працевлаштування та звільнення».
Під час заходу Іван Гусаров акцентував увагу присутніх громадян на те, що відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Але у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу з поважних причини, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Учасники заходу обговорили одну з актуальних передумов для написання заяви на звільнення працівника за власним бажанням, а саме створення провокаційних умов для звільнення (тиск керівника).
Головний державний інспектор Управління зазначив, що довести обставини за яких працівник був змушений надати заяву про звільнення з роботи за власним бажанням, оскаржити наказ роботодавця про звільнення та вимагати поновлення на роботі можливо лише у судовому порядку.
Трудові спори за заявами працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу розглядаються в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах. Звернутись до суду з позовом можливо за місцем проживання та за місцем знаходження підприємства,установи,організації.
В позовній заяві до суду доцільно зазначити обставини, за яких було надано заяву про звільнення з роботи під тиском керівника.
По завершенню зустрічі зацікавленим громадянам було надано індивідуальні консультації та роз’яснення.