У м.Миколаєві визначали дії націлені на подолання неоформленої праці та дотримання норм законодавства про працю

01 червня 2018

В Миколаївській облдержадміністрації відбулось розширене засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Участь у заході взяли голови міст обласного значення Миколаївської області, об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, начальники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України Миколаївської області, представники                     підприємств-боржників.

Серед доповідачів були присутні заступник начальника департаменту  з питань праці  Державної служби України з питань праці Олена Коновалова, перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська, заступник голови правління Пенсійного форду України Владислав Машкін, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Наталія Єфремова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Миколаївській області Володимир Решетник, директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько та інші.

На початку засідання було визначено новий принцип призначення пенсійного забезпечення, який кількісно зв’язаний зі страховим стажем громадянина. Наталія Єфремова підкреслила, що порушення законодавства про працю є однією з причин низького наповнення пенсійного фонду.

Володимир Решетник відзначив спільну роботу посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Головного управління ДФС у Миколаївській області та управління Держпраці у Миколаївській області спрямовану на пропаганду офіційного працевлаштування та протидії тіньової зайнятості. Присутнім було зауважено на заходи впливу, які застосовуються до порушників у зв’язку з несплатою ЄСВ та інших податків.

Міжнародна організація праці підтримує позицію регулювання трудових відносин без застосування штрафних санкцій, проте заходи контролю та відповідного впливу є наразі необхідними методами у наведенні порядку. Таку думку взявши слово донесла присутнім Олена Коновалова. Вона відзначила, що згідно з даними статистики сьогодні в України налічується близько 4 мільйони осіб, які працюють без оформлення трудових стосунків. 2,2 мільйона осіб з яких  зайняті у неформальному секторі економіки, відповідно 1,8 мільйона – виконують роботу без укладання трудового договору на зареєстрованих підприємствах і у фізичних осіб-підприємців. Саме на зазначений сегмент громадян потребує цілеспрямованої роботи щодо роз’яснення переваг офіційного працевлаштування.

Яна Скуратовська повідомила про заходи здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю направлені на подолання нелегальної зайнятості. Фахівцями управління  постійно проводяться семінари, тренінги, наради з населенням та роботодавцями на базі районних центрів зайнятості. Крім того, проводиться активна роз’яснювальна робота через засоби масової інформації, з певною періодичністю здійснюються  мобільні заходи. Під час  організації заходів окрема увага приділяється найбільш уразливому сегменту працездатного населення, зокрема особам залученим у сферах надання  послуг, торгівлі та будівництва, а також студентам та школярам.

Перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області повідомила дату старту інформаційної кампанії на території   Миколаївської області «Офіційне працевлаштування в курортній зоні – норма». Так, з 1 червня 2018 року починається інформаційно-роз’яснювальна кампанія управління Держпраці у Миколаївській області. Головна мета кампанії донести до кожного суб’єкта господарювання та усіх охочих працівників  вимоги законодавства про працю, зокрема порядок допуску працівника до роботи, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, своєчасність та  обсяги виплати заробітної плати.

Наприкінці засідання Владислав Машкін запросив до застосування дієвих напрямків роботи  спрямованих на формування у громадян негативного ставлення до неформальної зайнятості та  зацікавленості у належному оформленні трудових відносин.