Марія Алієва: Необхідно проваджувати ефективні заходи у протидії профзахворюванню на туберкульоз
15 червня 2018У Миколаєві відбувся круглий стіл на тему «Лікування туберкульозу на основі моделі, орієнтованій на потреби людини: співпраця органів державної влади, медичних працівників і пацієнтів в Миколаївській області».
Участь у заході взяли представники місцевих органів виконавчої влади, залучені у заходах із профілактики та виявлення туберкульозу в середовищі цільових категорій населення, у першу чергу – серед груп підвищеного ризику захворювання, а також представники Миколаївського обласного центру зайнятості, управління ДМС у Миколаївській області, ГУ Національної поліції в Миколаївській області, управління Держпраці у Миколаївській області.
Під час заходу наголошувалося, що туберкульоз віднесений до категорії соціально небезпечних хвороб. Проте захворювання є виліковним. Присутні визначили напрямки роботи, які проводяться в області різними службами, органами та організаціями у протидії захворюванню, проаналізували ефективність заходів проведених в їх рамках, в також обговорили джерела фінансування.
«Ви говорите про те, що зроблено у протидії туберкульозу. Між тим, я Вас орієнтую на пошук прогалин та нових ефективних шляхів поліпшення епідеміологічної ситуації в області за умов децентралізації влади», – зазначив Віталій Руденко, голова Правління благодійної організації «Українці проти туберкульозу».
Мова йшла про зміну орієнтирів, зокрема відсторонення від заходів подолання наслідків епідемії та надання перевазі заходам з профілактики та попередження захворювання.
Взявши слово, Марія Алієва, заступник начальника відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Миколаївській області, змістила акценти на профілактичні заходи направлені безпосередньо на працівників, зокрема медичних установ. Саме серед медичних працівників області починаючи з 2003 року майже щорічно реєструються випадки хронічних професійних захворювань на туберкульоз. Тому, розглядаючи концептуально нову координацію діяльності у сфері протидії туберкульозу протидія профзахворюваності на туберкульоз потребує окремого відпрацювання.
Пропозиції винесені учасниками круглого столу будуть враховані під час ініціювання нової обласної програми протидії туберкульозу та впровадження системи соціального замовлення.