Аграріям нагадали вимоги законодавства з охорони праці у сільському господарстві
26 грудня 2022Нещодавно Головний Державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Сергій Клак провів онлайн-семінар з колективом ТОВ “Ягорлик”.
Метою проведення інформаційного заходу стала консультаційна підтримка з питань безпеки та ознайомлення керівництва і працівників із змінами в трудовому законодавстві в умовах воєнного стану.
Фахівець відділу з питань безпеки праці зазначив, що з метою забезпечення належного стану охорони праці та запобігання нещасним випадкам на механізованих виробничих процесах необхідно дотримуватись “Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва”.
Присутнім розповіли, що ремонтні роботи у стаціонарних умовах повинні проводитись у пристосованих для цього приміщеннях та виконуватись працівниками, що мають відповідну кваліфікацію. Робочі місця з ремонту та технічного обслуговування тракторів, комбайнів, двигунів та інших машин повинні бути обладнані підйомними механізмами.
Також, інспектор та присутні дійшли спільної думки, що важливо не допускати експлуатацію несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.
Варто пам’ятати, що усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.
Також колективу підприємства наголосили, що до роботи на свердлильних, шліфувальних та заточувальних верстатах допускаються механізатори та інші працівники, які залучаються на період ремонту, пройшли навчання, а також інструктаж з охорони праці при роботі на такому обладнанні. Перед зняттям будь-яких агрегатів і деталей, зв’язаних із системами охолодження, змащування та живлення двигуна, необхідно попередньо злити масло, охолоджувальну рідину і паливо в спеціальні резервуари, не допускаючи їх проливання.
Зокрема, спеціаліст Держпраці звернув особливу увагу керівництва підприємства на те, що забезпечення функціонування системи управління охороною праці покладається на роботодавця згідно із Законом України “Про охорону праці”, тому, на кожному робочому місці повинні бути створені умови праці відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів.
Наприкінці онлайн-зустрічі інспектор ознайомив колектив ТОВ “Ягорлик” з онлайн-порталом https://pratsia.in.ua/, метою якого є оперативне поширення інформації про трудові відносини та безпеку праці в умовах воєнного стану, а також розповів про можливості та переваги ведення документообігу щодо охорони праці в електронному форматі відповідно до наказу Мінекономіки від 28.10.2021 № 839-21 “Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці”.
Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України
з питань праці