Алгоритм правильного переміщення вантажів навантажувачами — це розглянули під час тренінгу на виробничому об’єкті ТДВ «ІНТЕРХІМ»
29 березня 2023Фахівці управління інспекційної діяльності Південного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці в Одеській області спільно з представниками АТ “ОПЗ” провели тренінг з імітацією реальних дій на робочому місці виробничого об’єкта ТДВ «ІНТЕРХІМ», що попередньо був узгоджений між учасниками тренінгу, в умовах, де відсутні або зведені до мінімуму шкідливі та небезпечні фактори.
Захід відбувся за сприяння Федерації роботодавців України в рамках виконання плану заходів з реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік, розроблення плану реагування та недопущення виникнення умов, які створюють значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього середовища та забезпечення безпеки держави у воєнний час.
Тема тренінгу: «Безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи», згідно згідно НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під ча вантажно-розвантажувальрних робіт», ПРАВИЛА охорони праці під час експлуатації навантажувачів – НПАОП 0.00-1.83-18
Керівництво ТДВ «ІНТЕРХІМ», зважаючи на немалі обсяги виробництва, серйозну увагу приділяє проблемам охорони праці та промислової безпеки на підприємстві. Працівники своєчасно проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці, необхідні інструктажі, медичні огляди. Всі забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Питання охорони праці вирішуються невідкладно, і коштів на це не шкодують.
Однак колектив підприємства завжди готовий до підвищення знань та навиків з питань безпеки. Тому з метою вдосконалення навичок проведення робіт підвищеної небезпеки, а саме виконання правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, на підприємстві провели тренінг з імітацією реальних дій.
Перед початком тренінгу всі присутні пройшли вступний інструктаж та одягнули спеціалізований одяг, без якого перебування на майданчику забороняється.
Першою перед учасниками тренінгу виступила заступник директора «ІнтерХім» ЩЕРБАКОВА Тетяна Іванівна. Вона зазначила важливість завдань, які стоять перед підприємством і ознайомила присутніх з тим, які методи їх вирішення застосовуються. Крім того окреслила підходи до питань охорони праці на заводі, окремо – стосовно виконання робіт зі застосуванням навантажувачів та штабелеукладачів. На штабелеукладачі на заводі «ІнтерХім» покладено особливо відповідальне завдання по перевантажуванню сировини та матеріалів для виробництва готових лікарських засобів (ГЛЗ), а також готової продукції.
Далі слово взяв Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці СІВАЧЕНКО Денис Сергійович.
В своїй доповіді він ознайомив присутніх з станом безпеки праці на виробництві у одеському регіоні. Зазначив які заходи вживаються з боку Управління Держслужби з питань праці в Одеській області для недопущення виникнення умов, які створюють значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави у воєнний час.
Тренерами виступали начальник відділу технічного нагляду і діагностики АТ “ОПЗ” Борис Михайлович Ободовський та головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності в Одеській області ПМУ Держпраці Денис Сергійович Сіваченко.
Теоретичну частину тренінгу фахівці присвятили роз’ясненню правил охорони праці. Присутнім розповіли:
- що має знати експлуатаційний та ремонтний персонал (правила охорони праці, правила дорожнього руху, призначення, будову та принцип дії навантажувача тощо);
- яку роботу персонал має виконувати (тільки завдання безпосереднього керівника);
- що працівник повинен при собі мати (посвідчення, вахтовий журнал, засоби індивідуального захисту і т.д);
- вимоги безпеки при навантаженні, розвантаженні та перевезенні вантажів;
- алгоритм безпечного виконання робіт;
- що категорично забороняється робити під час виконання робіт (допускати перебування людей під вантажем, піднімати і опускати вантаж під час руху навантажувача, використовувати навантажувачі для перевезення людей тощо);
- дії персоналу після закінчення робіт (поставити навантажувач на стоянку чи відведене місце, вийняти ключ з системи запалення тощо).
Далі всі присутні перемістилися на склад сировини та матеріалів для виробництва готових лікарських засобів, де працівник під керівництвом тренера та безпосереднього керівника показав алгоритм правильного переміщення вантажу навантажувачем. Зокрема, з присутніми імітували дії під час оголошення повітряної тривоги.
Захід пройшов у доброзичливій атмосфері, працівники та гості мали можливість задати будь-які питання щодо безпечного проведення робіт та отримати на них кваліфіковані відповіді.
Наприкінці зустрічі всім присутнім провели екскурсію підприємством та наочно показали, як виготовляються ліки, які ми ледь не щодня бачимо на поличках аптек.
Довідково:
“ІнтерХім” —українське фармацевтичне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні твердих лікарських форм, тобто виробляє пігулки, капсули та саше. Основну частину виробництва компанії складають оригінальні препарати, з якими майже кожен українець стикається під час хвороб.
Обсяги ГЛЗ становлять 1 млрд таблеток і капсул, 100 млн саше та 10 тисяч тонн різних фармацевтичних субстанцій на рік.