Безпечна експлуатація кисневих балонів – про це говорили з колективом Подільської міської лікарні

26 грудня 2022

Посадовці ПМУ Держпраці продовжують превентивну роботу щодо запобігання нещасним випадкам під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я.

З метою надання консультативної допомоги з питань охорони праці та трудового законодавства, фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці провели робочу зустріч з керівництвом та працівниками КНП «Подільська міська лікарня» Подільської міської ради. 

Впродовж зустрічі мова йшла про те, як запобігти настанню нещасних випадків під час устаткування підвищеної небезпеки та які зміни відбулися в законодавстві про працю.

Так, Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці ПМУ Держпраці  Вікторія Михайлюк нагадала колективу лікарні про необхідність суворого дотримання вимог безпеки при експлуатації кисневих балонів та киснепроводів відповідно до Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18).

Фахівець вказала на  основні небезпечні фактори при роботі з киснем, устаткування під тиском, а також підкреслила вимоги до керівника лікарняного закладу щодо призначення відповідальних осіб:

  •  за справний стан і безпечну експлуатацію трубопроводів постачання газоподібного кисню та посудин, що працюють під тиском;
  •  за транспортування, здачу під наповнення та отримання наповнених кисневих балонів (експедитор) (у разі виконання таких робіт);
  • за справний стан та безпечну експлуатацію кисневих балонів.

Посадовець зазначила, що відповідними фахівцями можуть бути призначені особи, які в установленому законодавством порядку пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці відповідного напряму, а керівник підприємства зобов’язаний забезпечити наявність необхідної технічної документації на кожну систему подачі газоподібного кисню. У процесі експлуатації киснепровід підлягає оперативному і періодичному контролю у передбачені терміни.

Експлуатація, зберігання і транспортування балонів в закладах охорони здоров’я повинні здійснюватися відповідно до вимог інструкції з охорони праці, що діє в межах лікарняного закладу.

Своєю чергою, Головний Державний інспектор відділу з питань праці Людмила Добровольська проінформувала присутніх про зміни в трудовому законодавстві, які відбулися під час воєнного стану, а саме про те, що з 15.03.2022 р. вступив в дію Закон  України № 2136-ІХ  “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”. Колективу лікарні надали роз’яснення з питань особливостей укладення та припинення дії трудового договору, переведення та зміни істотних умов праці та  порядку надання щорічних відпусток в умовах воєнного стану.

Далі робоча зустріч проходила у форматі питання-відповідь, де обговорили питання, які теж цікавили слухачів, зокрема, присутні обговорили такі питання, як: дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, надання та тривалість додаткових відпусток, збереження  середньої зарплати та місця роботи мобілізованим працівникам з урахуванням останніх змін у чинному законодавстві, як отримати дозвільні документи на експлуатацію устаткування та роботи підвищеної небезпеки у період дії воєнного стану.

По завершенню, фахівці Держпраці  ще раз наголосили на необхідності створення на робочих місцях безпечних та нешкідливих умов праці та зауважили, що наразі надважливо працювати легально та сплачувати податки, бо це підтримує економіку країни у такий нелегкий час та наближує перемогу.

Наприкінці візиту розповіли колективу підприємства про можливість отримання додаткової консультаційної допомоги в межах компетенції Держпраці через надання відповідного запиту на порталі pratsia.in.ua.

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України
з питань праці