Безпечна робота за комп’ютером: інформаційно-роз’яснювальний захід для ФОП Антіпов
02 серпня 2023
В сучасному інформаційному суспільстві, де велика частина населення працює за комп’ютером. Значний вплив комп’ютерної техніки на робоче середовище може призвести до негативних наслідків для здоров’я працівників, таких як синдром сухого ока, неврологічні проблеми, проблеми з позовно-м’язовим апаратом та інші. Інформаційні заходи ПМУ Держпраці спрямовані на попередження можливих ризиків та надання належних знань та навичок щодо безпеки та здоров’я під час роботи за комп’ютером.
Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності у Миколаївській області ПМУ Держпраці Володимир Пісчанський провів інформаційно-роз’яснювальний захід з безпеки та здоров’я на роботі на ФОП Антіпов, яке веде господарську діяльність в галузі оптової та роздрібної торгівлі комп’ютерною технікою.
В ході заходу фахівець ПМУ Держпраці зосередив увагу на безпеці при виконання роботи за комп’ютером. Працюючи за комп’ютером, рекомендуємо дотримуватися правил тривалості роботи, правильної постави, розміру шрифтів та зображень, вимог до приміщення тощо.
Пропонуємо деякі принципи правильної роботи за комп’ютером, а саме:
– у робочому приміщенні (кімнаті), де встановлені комп’ютери, щодня потрібно виконувати вологе прибирання;
– приміщення, у якому знаходяться комп’ютери, потрібно провітрювати щогодини;
– після кожного часу роботи рекомендується робити десяти хвилинну перерву, яку зручно суміщати з провітрюванням;
– необхідно постійно слідкувати за станом екрану монітора: він має бути чистим, без плям та пилу.
– щоб попередити «синдром сухого ока», необхідно моргати кожні 3-5 секунд;
– при роботі з текстом рекомендується, щоб колір шрифту був темним, а колір фону – світлим (ідеальний варіант – чорний шрифт на білому фоні);
– при наборі текстів з паперів чи книг рекомендується помістити джерело якомога ближче до монітору, це дозволить уникнути частих рухів головою та очима;
Також були затронуті питання:
1. Попередження випадків прихованого травматизму.
2. Покращення безпеки та здоров’я на роботі.
3. Безпека під час експлуатації електрогенераторів.
Під час проведення наради нагадав на створенні безпечних умов праці на робочих місцях; періодичності та якості проведення інструктажів з охорони праці; про забезпечення і використання засобів індивідуального захисту. Обговорили можливі ризики на робочих місцях та шляхи їх уникнення.