Безпека під час технічного обслуговування машин і обладнання: з цього питання проконсультували працівників агрофірми на Одещині

19 лютого 2025

Безпека під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання

Головним державним інспектором Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Юрієм Ниряном була проведена технічна консультація на робочих місцях з працівниками ТОВ “АГРОФІРМА ШАБО” на тему «Безпека під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання».

Посадовець зазначив, що з метою запобігання нещасним випадкам під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання необхідно дотримуватися основних вимог безпеки, а саме:

  • Ремонтні роботи машин і обладнання у стаціонарних умовах повинні проводитись у пристосованих для цього приміщеннях та виконуватись працівниками, що мають відповідну кваліфікацію.
  • Робочі місця з ремонту та технічного обслуговування техніки повинні бути обладнані підйомними механізмами.
  • Захаращування проходів і робочих місць вузлами та деталями машин, що ремонтуються, матеріалами і відходами забороняється.

Технічне обслуговування і ремонт машин слід проводити тільки при непрацюючому двигуні, за винятком операцій, які потребують його роботи.

Оглядові канави й естакади повинні мати направляючі для коліс машин, а також бути обладнані драбинами з двох боків для спуску до оглядової ями.

Перед зняттям двигуна та інших агрегатів і деталей, зв’язаних із системами охолодження, змащування та живлення двигуна, необхідно попередньо злити масло, охолоджувальну рідину і паливо в спеціальні резервуари, не допускаючи їх проливання.

Виконувати будь-які роботи з машиною, вивішеною тільки на одних підйомних механізмах (домкратах, талях тощо); встановлювати машину на випадкові предмети замість спеціальних підставок; знімати і ставити ресори на машинах (причепах) усіх конструкцій і типів без надійних підставок забороняється.

Обов’язки керівника підприємства

Також було наголошено, що керівник підприємства для посилення профілактичної роботи по запобіганню виробничому травматизму повинен:

  • Організувати навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
  • Навчити працюючих безпечним методам роботи.
  • Забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою.
  • Не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд, хворих та перевтомлених.
  • Не допускати експлуатації машин та обладнання, які мають технічні несправності.