Безпека праці в аграрній галузі: технічні консультації та вимоги у ДП «Зелені Кошари»

22 серпня 2023

Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності у Миколаївській області Володимир Пісчанський провів технічну консультацію на робочому місці у ДП “Дослідне господарство “Зелені Кошари” селекційно-генетичного інституту-національного центру насіннєзнавства та сортовивчення” в Миколаївській області.

Питання, які розглядалися:

  1. Попередження випадків прихованого травматизму.
  2. Безпека під час експлуатації обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються.
  3. Вимоги безпеки під час переробки та збереження зерна.
  4. Забезпечення та використання засобів індивідуального захисту.

В ході наради роз’яснено основні вимоги безпеки при зберіганні зернопродуктів. Акцентовано увагу на виконанні Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві, вимогах безпечної експлуатації транспортних засобів та обов’язковому дотриманні рекомендацій з безпеки під час переробки та зберігання зернопродуктів.

Наголошено, що при розміщенні обладнання на виробничому майданчику (у зерносховищі) потрібно забезпечити зручність та безпеку обслуговування і можливість евакуації працівників в аварійних ситуаціях. Під час проведення технічного обслуговування зерноочисних машин й обладнання необхідно зупинити їх і відключити напругу. На рубильниках і пускачах вивісити плакат «Не вмикати! Працюють люди».

Щодо виконання робіт у силосах і бункерах. До спуску в силоси та бункери допускаються тільки особи, спеціально навчені безпечним методам роботи. Працівник, який безпосередньо спускається у силос, повинен пройти медогляд та бути придатним до виконання робіт на висоті та у замкнутому просторі. Спуск працівників у силоси та бункери без медичного висновку заборонено. Такі роботи проводяться виключно за нарядом-допуском. Обов’язкове попереднє провітрювання та контроль стану повітря на наявність вуглекислого газу газоаналізатором чи індикаторним папером. При їх відсутності спуск працівників без шлангового протигаза забороняється. Тривалість перебування не більше 30 хвилин і тільки в присутності відповідальної особи. Спуск працівників у залізобетонні силоси та бункери виконують за участю не менше трьох працівників і тільки із застосуванням спеціальної лебідки, призначеної для спуску та підйому людей через люки, які повинні зачинятися кришками на рівні підлоги.

На прикладі лише однієї операції видно, як важливо дотримуватись вимог безпеки для організації та проведення таких робіт. А ще є роботи вантажно-розвантажувальних робіт із зерном та іншими сипучими продуктами, виконання робіт із застосуванням пестицидів, експлуатації виробничого устаткування, експлуатації зерноочисного устаткування, експлуатації машин для уловлювання магнітних домішок та багато інших, які виконуються тільки в цій сфері діяльності.