Безпека та здоров’я на робочому місці: тренінг для працівників ТОВ «Сандора» на Миколаївщині
17 серпня 2023Працівниками відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності в Миколаївській області Людмилою Артеменко та Юрієм Лебедєвим, разом з головним державним інспектором відділу ринкового нагляду ПМУ Держпраці Тетяною Камдіною проведено тренінг з питань безпеки та здоров’я на робочому місті з працівниками одного з заводів ТОВ «Сандора», що розташований на Миколаївщині.
В процесі тренінгу було згадано про ризики для здоров’я та життя працівників.
Кожна працююча людина підпадає під певні ризики під час виконання нею трудових обов’язків. Виникає імовірність ушкодження здоров’я працівника, яка обумовлена ступенем шкідливості й небезпечності умов праці та науково-технічним станом виробництва.
Ризик – це поєднання ймовірності шкоди, завданої небезпекою, і можливою величиною цієї шкоди. Ризик є мірою небезпеки. Факторами небезпеки можуть бути, наприклад, шум, слизькі підлоги, хімічні речовини або вимушена робоча поза.
Приступаючи до ідентифікації небезпек на робочому місці, необхідно виявити всі небезпеки, котрі можуть призвести до нещасного випадку, передбачити тяжкість наслідків і ймовірність випадку травми, захворювання, аварії, пожежі.
Систематична ідентифікація небезпек дозволяє виявляти і своєчасно усувати їх. Джерелами небезпек можуть бути технологія, організація праці, поведінка працівників, природні явища та інше. Ризик може бути припустимий і неприпустимий.
Під оцінкою ризиків мається на увазі виявлення небезпек, що виникають у процесі праці, визначення їх величини і значущості. Оцінка ризиків є найбільш ефективним превентивним заходом. Під час оцінки враховуються не тільки несприятливі події і нещасні випадки, які сталися раніше, але і небезпеки, які поки що не викликали несприятливих наслідків.
Оцінка професійного ризику повинна здійснюватися перед пуском обладнання, підготовкою робочого місця в експлуатацію, а в подальшому — при змінах у конструкції обладнання, організації праці, технологічному процесі, у разі аварії чи травми працівника. Працівник повинен бути ознайомлений з результатами ідентифікації й оцінки ризиків та з проведеними заходами щодо їх зменшення.
Отже, оцінка ризиків полягає у всеохоплюючому і систематичному виявленні небезпек і визначенні величини ризиків. Загальною метою оцінки ризиків є підвищення рівня безпеки праці.
Приділили увагу правилам безпечного виконання робіт на висоті.
Роботи на висоті — це роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3 м і більше.
Основним засобом захисту, що запобігає падінню з висоти, є огородження перепадів по вертикалі або перекриття робочим настилом внутрішніх прорізів робочої поверхні. Вони мають бути надійними, щоб запобігати падінню не лише людей, а й інструментів, що використовують під час роботи на висоті.
Також були розглянуті питання ринкового нагляду. Зокрема Технічні регламенти безпеки машин та засобів індивідуального захисту.
В процесі спілкування з інженерно-технічним складом ТОВ «Сандора» та співробітниками відповідальними за закупівлю, та монтаж відповідного обладнання. До останніх було доведено вимоги зазначених технічних регламентів, обговорені найбільш складні їх положення та норми.
Фахівець відділу ринкового нагляду звернула увагу присутніх на необхідності дотримання вимог технічних регламентів, так як це є запорукою безпечної експлуатації зазначеного обладнання для працівників та оточуючих.
На запитання представників суб’єктів господарювання були надані вичерпні відповіді.