Безпека та здоров’я на робочому місці: з керівництвом ТОВ «Сандора» проведено інформаційну нараду
21 вересня 2023Фахівцями Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведи інформаційну нараду з керівництвом ТОВ «Сандора» на Миколаївщині.
На зустрічі розглянули питання:
1.Попередження випадків травматизму;
2. Надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві;
3. Гігієна праці;
5. Безпечна експлуатація електроінструменту.
Під час заходу керівництво закладу було ознайомлено з заходами по застосуванню безпечних умов праці, також щодо необхідність офіційного працевлаштування, безпечного виконання робіт на устаткуванні харчової промисловості, необхідність проходження стажування щойно прийнятих працівників, на робочих місцях, забезпечення засобами індивідуального захисту та використання їх працівниками, на роботах з підвищеною небезпекою щорічне проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.
Згідно статті 153 КЗпП на всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення таких умов покладається на власника або уповноважений ним орган, крім випадків укладення між працівником та власником або уповноваженим ним органом трудового договору про дистанційну роботу.
Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.
Власник або уповноважений ним орган повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, що запобігають виробничому травматизму, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань у працівників.
Власник або уповноважений ним орган не вправі вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці. Працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, що становить небезпеку для життя чи здоров’я такого працівника або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.
У разі неможливості повного усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я умов праці власник або уповноважений ним орган зобов’язаний повідомити про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, який може надати тимчасову згоду на роботу в таких умовах.
На власника або уповноважений ним орган покладається обов’язок проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці, протипожежної безпеки.