Більшість нещасних випадків виникають через організаційні причини: на цьому наголосили під час технічної консультації з колективом Театру музичної комедії в Одесі

23 лютого 2023

Театр музичної комедії — один з улюблених для одеситів і гостей міста. Якщо ви дістали квиток на спектакль — ви щасливчик.

Насолоджуючись виставами, мало хто задумується над тим, що за лаштунками сцени, для успішного обслуговування спектаклів, використовується обладнання підвищеної небезпеки, і, якщо не дотримуватися вимог законодавства з охорони праці, його експлуатація може призвести до нещасних випадків та аварій.

З метою профілактики нещасних випадків на виробництві посадові особи Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці  Світлана Карманова та Тетяна Скрипниченко провели технічні консультації на робочих місцях для працівників   комунальної установи  «Одеський академічний театр музичної комедії ім. Водяного».

Представники ПМУ Держпраці зазначили: «Відповідно до ст.3 Конституції України, життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких відповідає держава. Безпека людини є неодмінною умовою сталого розвитку суспільства”.

Виробничий травматизм і професійні захворювання не випадково у суспільстві порівнюють із національним лихом. Посадовці підкреслили, що при порушенні правил безпеки, режиму нормальної праці на виробництві можуть виникнути пожежі, отруєння, професійні захворювання, а також нещасні випадки. Тому одним із основних завдань запобігання нещасному випадку є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Стан виробничого травматизму викликає занепокоєння. У зв’язку з цим посадовці зазначили, що, аналізуючи причини виробничого травматизму, прийшли до висновку: переважна більшість нещасних випадків виникають через організаційні причини, серед яких на першому місці стоять порушення трудової і виробничої дисципліни, а саме: невиконання вимог інструкції з охорони праці та невиконання посадових обов’язків. Представники Держпраці зауваажили, що усунення подібних порушень не потребує значних витрат.

Фахівці Держпраці поінформували присутніх про основні причини нещасних випадків на виробництві та  ризики, які виникають  при експлуатації електричного обладнання до 1000В.

Також працівникам установи роз’яснили основні вимоги безпеки під час експлуатації ліфтів та підйомних механізмів, звернувши увагу на своєчасне проведення опосвідчення обладнання підвищеної небезпеки  згідно вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи рекомендували здійснювати постійний контроль зі сторони роботодавця за дотриманням працівниками  основних вимог законодавчих актів з охорони праці.

Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці